İşte dünyanın en iyi şehirleri

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, bad-suvar üyesi tarafından 9 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. İşte dünyanın en iyi şehirleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İşte dünyanın en iyi şehirleri[​IMG]Monocle adlı bir İngiliz dergisi tarafından yürütülen araştırmada "hayat kalitesi" açısından Danimarka'nın başkenti Kopenhag dünyanın birincisi seçildi. İlk üç arasında Munih ve Tokyo da var. Danimarka'nın beşkenti Kopenhag, "hayat kalitesi" açısından "dünyanın en iyi şehri" seçildi. İlk üç sıralamada Muhih ve Tokyo da bulunuyor. Dünyanın en iyi 20 kenti sıralamasına Türkiye'den herhangi bir kent giremedi. Monocle adlı İngiliz dergisince yayınlanan araştırmada "hayat kalitesi" açısından Kopenhag dünyanın en iyi şehri seçildi. Dünyanın en iyi 20 kenti sıralamasında Kopenhag, Munih ve Tokyo'nın ardından şu kentler de yer aldı: Zürih, Helsinki, Viyana, Stockholm, Vancouver, Melbourne, Paris, Sydney, Honolulu, Madrid, Berlin, Barcelona, Montreal, Fukuoka, Amsterdam, Minneapolis, Kyoto. İngiliz Independent gazetesine göre, sabahın birinde iyi kalite bir kadeh şarap bulabilmenin kolaylığından, mimari ve sinema salonlarının sayısına kadar bir çok faktöre bakılarak, Kopenhag yaşam kalitesi ve zirvede olan tasarım merkezi olma özeliğiyle birinci seçildi. Dergi, şehrin yoğun olarak planlanması, sorunsuz ulaşım sistemi ve alt yapısına ek olarak, çağdaş binalarını, birinci sınıf restoranlarını ve çevreyle ilgili konulara yenilenmiş bir bakış açısıyla bakmasını övdü. Geçen yıl ikinci sırada bulunan Kopenhag, çevre alanındaki yaptığı çalışmalardan dolayı 2008'de birinciliğe yükseldi. Araştırma sonucunda Paris en iyi küresel şehir seçilirken, Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy, şehrin şöhretini "uluslararası siyasi merkez" olarak yenilemesiyle övgüye değer bulundu. Haberde, Madrid'in ise bürokrasi konusundaki kötü şöhretini bertaraf ettikten sonra iş dünyası açısından en iyi şehri seçildiği bildirildi. Sanatla daha çok ilgilenen gezginlerin ise Berlin'e gitmeleri önerilerek, şehrin en iyi kültür kenti seçildiği okuyuculara duyuruldu.
  09 Haziran 2008, Pazartesi
  9 Haziran 2008
  #1
 2. İşte dünyanın en iyi şehirleri Cevapları

 3. tesekkürler
  bu sehirleri görebilecekmiyiz acaba
  9 Haziran 2008
  #2
 4. keşke görebilsek
  sağol..
  11 Haziran 2008
  #3
 5. Tesekkurler....
  12 Haziran 2008
  #4
 6. dünyanın engüzel şehri sıralamasında monako 10 numaradır
  14 Haziran 2008
  #5
 7. hıı ülkemiz girememiş ama olsun diğer sehirler beni ilgilendirmez...tesekkürler
  14 Haziran 2008
  #6
 8. İnş. türkiye'ye de nasip olur ama hayırlı yönlerden değerlendirilecekse nasip olsun.Mesela "sabahın birinde iyi kalite bir kadeh şarap bulabilmenin kolaylığından..." vb. türlerden değerlendirilip de 1. seçilecekse burda durup düşünmek lazım bence...
  Teşekkürler...
  16 Haziran 2008
  #7
 9. evetttt :(
  inşallah görücez:D
  16 Haziran 2008
  #8
 10. Teşekkürler...
  16 Haziran 2008
  #9
 11. teşekkürler...............
  16 Haziran 2008
  #10
soru sor

İşte dünyanın en iyi şehirleri