İşte orjinal isimleriyle dünyanın en iğrenç 6 yemeği...

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, fLoWeR.gİrL üyesi tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır. İşte orjinal isimleriyle dünyanın en iğrenç 6 yemeği... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İnsanoğlu ilginç yaratıktır. Her türlü saçma sapan yemeği yeme potansiyeline sahip. En yenilmeyecek sandığınız şeyler bile dünyanın bazı yerlerinde yenilebiliyor.

  Dünya genelinde yenen en dehşete düşürücü yemekleri sizler için araştırdık.

  [​IMG]

  6. Escamoles
  Listemizi hazırlarken en normal olarak görülenden en kötüye takip eden bir yol izledik. En iğrenç yemekler listemizin altıncı sırasında 'Escamoles' bulunuyor.

  Meksika yemeği olan bu ilginç yemeğin ana maddesi o bölgede Limopetum karıncası olarak bilinen bir karıncanın yumurtasından yapılıyor. Bu yumurtaları toplamak gerçekten hassas bir iş.

  Bu karınca türü dünyanın en zehirli karınca türü olarak biliniyor. Meksika'nın meşhur yemeği taco ile birlikte yeniyor. Tadı oldukça ilginç. Yağ ve hafif fıstık tadında bir lezzete sahip...


  [​IMG]


  5. Casu Marzu
  İtalya'nın Sardunya adasında meşhur olan bir yemek. Peynir benzeri bir yiyecek olan 'Casu Marzu' Özel bir tür canlı kurtçuktan yapılıyor. Transparan kurtçukların larvaları havada uçabiliyor. Dünya üzerinde yerken göz koruması isteyen tek yemek herhalde.

  Dili yakan bir tadı var. Sindirim sisteminden çoğu zaman canlı bir şekilde geçiyor. Zaman zaman kusma ve kanama gibi etkileri olabiliyor çünkü uzunca bir süre bağırsaklarda yaşayabiliyor. Sardunya'da yenmesi resmi olarak yasak ama kaçak tüketiliyor.

  [​IMG]

  4. Lutefisk
  Norveç mutfağından bir yemek. Tipik İskandinav tarzında hazırlanmış bir yemek türü. Bölgede bolca tüketilen morina balığından yapılıyor. Yemeği yapılacak morina eti günlerce özel bir küllü su karışımında bekletiliyor. Güçlü bir kimyasal olan külle pişiriliyor.

  [​IMG]

  3. Bebek fare şarabı
  Tahmin edebileceğiniz gibi Uzak Doğu'ya ait. Kore'de bolca tüketilen bir içki türü. Çin'de ve Kore'de sağlık
  [​IMG]


  3. Bebek fare şarabı
  Yeni doğmuş bebek fareler annelerinin kucağından alınıyor ve şarap şişesine atılıyor. Burada mayalandırılıyor. Şarabı içerken ölü fareleri de yutabiliyorsunuz.  [​IMG]


  2. Pacha
  Türk kültürüne yakın bir yeme alışkanlığı olan Irak yemeği. Kuzu kellesi. Haşlanmış kuzu kellesi 'Pacha' adıyla biliniyor. Kuzu kellesinin kemikleri dışında her yeri yeniliyor.  [​IMG]


  1. Balut
  Listenin ilk sırasında Filipin mutfağından bir yemek bulunuyor. 'Balut' olarak bilinen bu yemek bildiğiniz ördek yumurtasından yapılıyor. Fakat yumurta içinde ördek fetüsü oluştuktan sonra. Yumurta içinde ördek yarı canlı bir şekildeyken kaynatılıyor. Ördeğin kemikleri de çıtır bir tat veriyor...


  23 Şubat 2009
  #1
 2. İşte orjinal isimleriyle dünyanın en iğrenç 6 yemeği... Cevapları

 3. vay be gerçekten de çok iğrencler:D
  23 Şubat 2009
  #2
 4. paylaşım için sağol...
  23 Şubat 2009
  #3
 5. verıldı emme velakın saol
  23 Şubat 2009
  #4
 6. yaa çok ilginç yemekler hayatta yemem yiyemem :)
  24 Şubat 2009
  #5
 7. bunu yediler ve öldüler
  25 Şubat 2009
  #6
 8. kuzu kelle neden bu kategoriye alınmış anlamadım
  30 Ağustos 2010
  #7
 9. Bebek Fare Şarabı bana çok çok iğrenç geldi :)
  31 Ağustos 2010
  #8
 10. bebek fare sarabı ğrenç bide fareleride yutuyorlarmış :hooo:
  3 Eylül 2010
  #9
 11. bence de
  ben kuzu kelle yedim tadı gayet güzel bence =)

  ama onun dışındakiler gerçekten iğrennçççç :deli:
  5 Eylül 2010
  #10
 12. [​IMG]

  Görüntüsü dinozor başı gibi :D Ama yemek olarak pek iğrenç syılmaz kuzu eti sonuçta
  5 Eylül 2010
  #11
 13. Kusmuk Gibi :hehehe:
  6 Eylül 2010
  #12
soru sor

İşte orjinal isimleriyle dünyanın en iğrenç 6 yemeği...