İzmirlilere Boğaz seyir zevki yaşatan Altınpark City

İsimli konu WH 'Turizm' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 7 Kasım 2009 tarihinde yazılmıştır. İzmirlilere Boğaz seyir zevki yaşatan Altınpark City hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İzmirlilere Boğaz seyir zevki yaşatan Altınpark City

  Temmuz ayında, Örnekköy Çilek Çam Dağı Orman Alanı'nda hizmete giren Altınpark City, İzmirlilere 'Boğaz lezzetinde' seyir zevki yaşatıyor.

  [​IMG]

  Manzarasıyla İstanbul'un Boğaz'ını hatırlatan ve şehir merkezine 5 dakika mesafede olan bu mekânın sadece bir bölümü hizmete girmiş. Tamamı açıldığında Ege Bölgesi'nin en büyük eğlenme ve dinlenme alanı olacak. Altınpark City'den İzmir Körfezi'ni 180 derece, Bayraklı'dan Çiğli, Güzelbahçe açıklarına kadar görmek, Karşıyaka, Konak, Güzelyalı, Göztepe ve Kadifekale sırtlarını rengarenk ışıklarıyla seyretmek mümkün.

  İstanbul'da Boğaz'ı seyretmenin tarifi herhalde kelimelerle mümkün değildir. İnsan bu seyrin müptelası olur. Boğaz'a karşı bir bardak çay içmenin ya da orta sınıf bir mekânda yemek yemenin zevki aslında bir tutkudur. Bu güzellikten sadece İstanbullular; daha doğrusu İstanbul'da olanlar mı yararlanabilir? Daha gerçekçi olmak gerekirse; İstanbul'u İstanbul yapan sadece Boğaz mıdır? Bu güzelliğe eşdeğer, Anadolu'da mekânlar yok mudur? Ya da Anadolu'da Boğaz manzarası tadında bir yudum çay içecek bir mekân var mıdır?

  Elbette var. Boğaz manzarasını kıskandıracak bir tesis İzmir'de açıldı. İzmirliler de artık kuşbakışı Körfez'i seyrediyor, hem de balkondan bakar gibi. Boğaz lezzetinde... İzmir'e benzersiz seyri yaşatan Altınpark City, temmuz ayında Örnekköy Çilek Çam Dağı Orman Alanı'nda hizmete girdi. İzmirliler, belki de ilk kez çıplak gözle Körfez'i bu kadar net seyretme imkânı buldu.
  Tesis, İzmir'in öyle bir noktasına kurulmuş ki, İzmir Körfezi'ni 180 derecelik açıyla, Bayraklı'dan Çiğli, Güzelbahçe açıklarına kadar 'kuşbakışı' seyredebiliyorsunuz. Karşıyaka, Konak, Güzelyalı, Göztepe ve Kadifekale sırtları ise rengârenk ışıklarıyla insanı kendinden geçiriyor.


  [​IMG]


  Tepe, 4 milyon lira harcanarak lokanta, çay bahçesi, düğün, nişan ve sünnet gibi özel gecelere ev sahipliği yapacak şekilde düzenlenmiş. Toplam 850 bin metrekarelik arazinin, şimdilik 375 bin metrekaresi hizmete açılmış. Alanın her tarafına özel çim döşenmiş.

  Altınpark City, İzmir'in en uzak yerleri Narlıdere ve Adnan Menderes Havalimanı'na 15, şehir merkezine ise 5 dakika mesafede. Önümüzdeki yıl yarı olimpik yüzme havuzu, ATV parkuru, paintball ve çim futbol sahalarıyla yürüyüş parkurları da yapılacak. Tam olarak faaliyete geçtiğinde, Ege Bölgesi'nin en büyük eğlence ve dinlenme tesisi olacak.

  Altınpark City'nin işletmecisi Doğan Aslan, İstanbul'un Boğaz manzarasını İzmirlilerin ayağına getirdiklerini söylüyor. Ege Bölgesi'nin en büyük yaşam kompleksini kurduklarını belirten Aslan, konser ve tiyatro gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapacaklarını ifade ediyor.

  Özel olarak döşedikleri çimlerle oluşturulan 2 bin, bin 500 ve bin 200 kişilik kır bahçelerinde yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenlediklerini anlatan Doğan, "Kapalı salonumuz ve bahçesinde yaklaşık 2 bin kişiyi ağırlayabileceğimiz Doğa Cafe'de, konuklarımıza çok özel tatlar sunacağız. Et ağırlıklı menümüz, dünya kahvelerimiz ve çaylarımızın yanı sıra tamamen doğal ürünlerden hazırladığımız kahvaltımız da vazgeçilmez lezzetler arasında yer alacak." diyor.
  İzmir Körfezi'ni ilk defa bu kadar güzel gördüğünü söyleyen Altınpark City müşterilerinden Murat Can, İstanbul'da Piyer Loti'ye de gittiğini ancak böyle bir seyir zevkini alamadığını ifade ediyor: "Altınpark City, bir geminin güvertesinde oturuyor ve karşıdaki şehri seyrediyor gibi zevk veriyor. İzmir'de böyle hizmet veren bir işletme yoktu. Ailemle birlikte geldiğim Altınpark'ta yemek yedik, ardından lokantanın arkasında çay içip oyun parkında çocuğumu oynattım. Akıllıca bir yatırım yapılmış."
  7 Kasım 2009
  #1
 2. İzmirlilere Boğaz seyir zevki yaşatan Altınpark City Cevapları

 3. Paylaşım için Teşekkürler ...
  8 Ocak 2010
  #2
soru sor

İzmirlilere Boğaz seyir zevki yaşatan Altınpark City