Kardelen Kitap Özeti Konusu

İsimli konu WH 'Kitap Özetleri' kategorisinde, ▫нαтαsιż¢ üyesi tarafından 29 Ekim 2011 tarihinde yazılmıştır. Kardelen Kitap Özeti Konusu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Kardelen Kitap Özeti Konusu

  Kardelen Kitap Özeti
  Kardelen Hamdullah Köseoğlu
  Kardelen Kitabının Özeti ve Konusu


  Kardelen, yaşamanın, direnmenin, var olmanın romanıdır. İnsan gücünün ve tükenmezliğinin romanıdır. Kardelen'de kara bir kıtlık yılında dağlara sürülen atlardan Doru Kısrak ve Göktay'ı yaşatmak için didinen gençlerin öyküsü anlatılır.

  İlkyazlardan birinde görülmedik bir dolu yağar. Bütün otu ve ekini döver, kurutur. Bütün sığırlar ve sürüler elden çıkarılır. Bütün atlar dağlara sürülür. Dönenler, direnenler vurulur. Başını alıp giden yılkılardan geriye, en dirençli olan Doru Kısrak ve Göktay kalır. Bu direnme öyküsü, yalnızca atların öyküsü değil, genel olarak insanın, özel olarak da gençlerin öyküsüdür.

  ...nasıl davranacağını bilmiyordu. Yaşayacak ve görecekti. Daha öğreneceği çok şey vardı. Yaşayacaktı. Yaşamalıydı. Uçurumun dışında çok güzel bir yaşam varken ölünmezdi. Direnmesi gerekirdi. Yaşamak, direnmekti. Yaşamak, karşı koymaktı. Yaşamak, almak için vermekti. Seçip ayırmaktı. Gerekli olanı tutup gerisini atmaktı...
  29 Ekim 2011
  #1
 2. Kardelen Kitap Özeti Konusu Cevapları

soru sor

Kardelen Kitap Özeti Konusu