Kavramsallaştırma Nedir? - Kavramsallaştırmanın Tanımı

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 15 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Kavramsallaştırma Nedir? - Kavramsallaştırmanın Tanımı hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Kavramsallaştırma analitik felsefe
    Belgenin kavramı gerçek dünyadaki örnek bir Bulanık küme açısından ampirik () ve analitik karakterizasyonu itiraf ediyor. Doğum analitik karakterizasyonu menteşeleri semantik kelime belgenin karakter gibi ilkel bir kavramı of kullanmak belge büyük iletişim hesaplarında söylemleri gibi yapıları veya ilgili oluşturur dil oyunları gibi.
    Diğer nominals gibi nominal 'belge', çok anlamlılık ve bildik kalıpları belirsizlik (bir tür) sergiler. Örneğin, "belge" bir vesileyle bağımsız olarak nasıl bu bilgi fiziksel olarak (in 'olarak İncil benim en sevdiğim belgedir hale bilgilerin belirli bir vücut belirtmek için kullanılabilir.'; 'Sizin için tüm belgeleri okuma bitirdin mi Pazartesi sınıf yok mu? '), ya da (' de belge aşınmış ve yeniden gerekmektedir bağlanan bir bilgi vücudun belirli bir fiziksel Destekleme belirtmek için kullanılabilir. ';' Return size referans masasına ödünç belgeleri . '). Anlamlılık Bu tür bazı benzerlik taşımaktadır ne Nunberg, 1979 "kapsayıcı / içeriği çok anlamlılık" olarak adlandırdığı (as in 'Mary) şişe' karşı 'bebek şişe' bitmiş kırdı. Anlamlılık by 'meselesi şu sebepten belge' sergilenen bu kalıpları. Bilgilerin belirli bir belge nereye gövde () bir belge nereye bilgi bedenin fiziksel render farklı özelliklere sahip olacak () İncil belirli bir kopyasını bağlı örneğin İncil değil, belirli bir kopyasını bağlı örneğin. Önemlisi, ikinci bir özelliği olurdu statik, fiziksel olarak sınırlı bir şey olmak. Eski özelliklerini olurdu zaman içinde gelişmeye, bilgi içeriği için belirli değişiklikler duyarlı olmak ve bu bilgileri içerik izin verilen farklılıklar birden çok fiziksel instantiations destekleme kapasitesine sahip olan varlık güçlü. Bu ayrım yönleri ve aşağıdaki belgelerin tarih tartışma ilgili.
    15 Aralık 2009
    #1
  2. Kavramsallaştırma Nedir? - Kavramsallaştırmanın Tanımı Cevapları

soru sor

Kavramsallaştırma Nedir? - Kavramsallaştırmanın Tanımı