kızlarda masturbasyon?

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, meybey üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. kızlarda masturbasyon? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İlginçtir ki, kimi kızlarda masturbasyon, ta bebeklik yıllarına kadar iner. Kızlarının bacaklarını sıkarak, kan ter içinde kıpır kıpır masturbasyon yaptıklarını anneler görüp yana yakıla doktora telaşa "acaba ilerde bir zararı olur mu" diye sorarlar. Ergenlik yaşına gelince kızlar da erkekler de olduğu gibi, doğanın o güçlü dürtüsünün etkisini duymaya başlarlar. Kızlarda ve erkekler de cinsel organlar bölgesi dışardan dokunma, okşama, sürtünme gibi uyarımları zevk biçimde algılarlar. Bunu gençler daha çocukluk yaşlarında keşfedebilirler. Olay kızlarda daha bir ayrıcalık taşır, çünkü dış dokunma ve sürtünmelere daha duyarlı olan klitorislerin özelliği buna neden olur.

  Klitoris külot dahil dışardan sürtünmelerden uyarıldığında masturbasyon isteği de başlar. Kızlardaki cinsel organın bedendeki yeri, o bölgenin sıcaklığı, bacakların hareketlerinden etkilenmesi, tuvalet sırasında ya da başka türlü dokunmalarla açık etkilenen bir bölge olmasından kızlar masturbasyonu başkalarından öğrenmeseler bile kendileri keşfederler.

  Kızlar genellikle ilk orgazmlarını masturbasyonla öğrenirler. Eğer bu klitoris orgazmına bir bağımılık biçiminde gelişirse, evlendiklerinde vagina orgazmına geçişleri zor olabilir. Biz hekim olarak kızların masturbasyon yapmasına karşı değiliz, böylece bedenlerini ve orgazm olmayı öğrendiklerinde eşlerine yani vaginal orgazma trasferde güçlük çekerler ancak masturbasyonun bir saplantıya dönüşmesine karşıyız. Burada önemli olan cinsel, ruhsal çizgi dengelerinin kurulmasıdır.

  Kızlar masturbasyonu klitorislerine sürtmeler biçiminin dışında yastık ya da yorgan gibi metaryalleri bacaklarını arasına alarak klitoris ya da vulvalarına sürterek de bunu yapabilirler. Pek çok masturbasyon tekniğinden öğretmiş olmamak için sizlere söz etmiycem. Bunlar erotizm ve porno ağırlıklı kitaplarda vardır.

  Masturbasyon konusunda kızların en büyük korkusu kızlık zarlarıyla ilgilidir. Masturbasyon sırasında kızlık zarlarının zarar göreceğinden korkmaktadırlar. Kimileri salt bu korku yüzünden cinsel organlarına dukunmaktan bile çekinirler. Bunu öylesine ileri götürenler bile vardır ki, cinsel organlarını temizliğini yaparlarken bile kuşku ve çekingenlik içindedirler.
  1 Mart 2008
  #1
 2. kızlarda masturbasyon? Cevapları

 3. teşekkürler iyi bir bilgi :D
  14 Mart 2008
  #2
 4. :)paylaşım için teşekkürler. herkesin merak ettiği bir konu bu kızlarda yaparmı diye sanki bizim canımız yok yahu.
  28 Nisan 2009
  #3
 5. kesinlikle haklısın katılıyorum.nedense kızların yapması toplum tarafından pek hoş karşılanmıyo.bence kızlarda yapabilir...
  28 Nisan 2009
  #4
 6. "kızların yapması toplum tarafından pek hoş karşılanmıyo" bence bi mahsuru yok onlarında canı var ve orgazmaları var :)

  HErkes özgür...paylaşım için teşekkürler iii bi bilgi oldu benim içinde :) merakımı giderdim:tamam:
  2 Mayıs 2009
  #5
 7. arkadaşım zaten toplumun içinde yapmıyorsun yalnız kalınca yapıyorsun.erkek kadın dıye ayrılmaz hepimiz insanız bızde yaparız.:)
  2 Mayıs 2009
  #6
 8. masturbasyon yalnızlığın kendi ile flörtüdür.yasık yahu.ancak tabiki ilk gençlikte cinselliği keşfetmek açısında önerilir.ancak ilerleyen zamanda bu bir aloşkanlık ve kolaya kaçmak şeklinde devam ederse,vahim bir psikolojik sorun olarak vakada yerini alır.
  4 Mayıs 2009
  #7
 9. :) aklımda soru oldugunda sana sorarım haberin olsun :tamam:
  11 Mayıs 2009
  #8
 10. :) arkadaşım sen ne demek istediğimi anlamışsındırda ,yazmak için mi yazıyorsun bilmiyorum
  11 Mayıs 2009
  #9
 11. utanıom bn yhaa:öhh:
  11 Mayıs 2009
  #10
 12. esl

  esl

  utanılcak ne varki bunda_?
  22 Mayıs 2009
  #11
 13. doğanın kanunu değişmez
  22 Mayıs 2009
  #12
 14. bunda hiç bişe yokki...kızlarda erkeklerde yapabilir...ama tek bişe sorcam.kız arkadaşlar size gelio bu nie erkek ardaşlarınızın bunu yapmasını istemiosunuz???
  30 Temmuz 2009
  #13

 15. çünkü kızlığımızı bozmadan yapıyoruz bizler arkadaşım.:tamam:
  31 Temmuz 2009
  #14
 16. tmm da ya sen anlamadın ya şamata olsun die böle ddin...kız arkadaşım benm yapmamı istemio ben bunu demek istedim bu 1.si için...2.cisini de sölimm bizim erkekliğimizin bozulması gibi bi problemimiz yok ki:yuppi:
  31 Temmuz 2009
  #15
 17. :tamam::tamam::tamam:
  5 Ağustos 2009
  #16
 18. utanılcak bse yoq bu doganın kanunu illa yapılması gerekıyor bi nevi ihtiyaç kızlar ıcınde gecerlı tabiki.
  15 Şubat 2011
  #17
 19. evet 15 yasındaym. bende yapıyorum. çok küçükken farkettm tabi bunu. sevgilim de önerdi bunu.
  29 Ocak 2012
  #18
 20. Evet bu gayet normal bir şey utanılacak bir durum değil. aşırıya kaçmamak şartıyla. iyi bir paylaşım olmuş teşekkürler:tamam:
  1 Şubat 2012
  #19
 21. Arkadaşlar kızlarda mastürbasyon yapmak kolay yalnızca dikkatli olmaları lazım, mastürbasyon yaparken.Fakat erkeklerde öğle değil her mastürbasyon yaptığımızda çok fazla enerji harcıyoruz kızlarda öğle değil ama istediğin kadar yapar erkekler istediği kadar yapamaz işte... Kızlarda daha kolay bence
  7 Şubat 2012
  #20
soru sor

kızlarda masturbasyon?

Alakalı Aramalar:

 1. kızlarda

  ,
 2. kizlarin masturbasyon yapmasi

  ,
 3. herkes-aldirmi

  ,
 4. ergenler mastürbasyon yaparmia,
 5. kizlardamasturbasyon,
 6. 12 yaşındaki kız mastürbasyon yaparmi