Küçük boyutlu ,kullanışlı programlar

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, orjinal2.0 üyesi tarafından 6 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Küçük boyutlu ,kullanışlı programlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. PRODVB

  Dijital uydu alıcısı (satalite receiver) kartınız yardımı ile bilgisayarınızda tüm uydu yayınlarını takip edebileceğiniz bir uygulama PRODVB. Program ile birçok yayını bilgisayarınızda izleme olanağına kavuşuyorsunuz. ProgDVB Programının Türkçe dil desteği olması kullanım kolaylığı yaratmakta. Ayrıca birçok Tv kartını tanıyabiliyor olması programın kullanıcı sayısını arttırmakta. ProgDVB'de gelişmiş alt yazı seçenekleri ile teletex özelliği sağlanmış. ProgDVB yazılımının bir diğer özelliği ise; sabit diskinize izlediğiniz yayını kayıt yapma imkânı bulunuyor olması. ProgDVB programın bir diğer özelliği ise ekran görüntülerinden fotoğraf çekebiliyor olmanız. Ayrıca program menülerinden Epg ekleyebilir, transponder tarayabilir, kanal arayabilir, DiSEqC ayarlarını ayarlamanıza imkân veriyor, ProgDVB ile yayınlar tam ekran veya pencere içerisinde seyredebilinir. ProgDVB programı sadece dijital TV kartları içindir ve Windows 98Se/2000/XP işletim sistemlerinde çalışır.

  Boyut: 2.36 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Sistem: Windows 98/Me/XP


  ProgDVB v5.11.7
  indir

  *********

  Stinger
  Hızlı ve kucuk boyutta, tehlikeli virus-trojan ve wormlari temizleyen antivirustur. Arsivinizde ve usb keylerinizde bulunmali bence..

  indir

  *********

  Freez Flv to AVI/MPEG/WMV Converter

  Flash video dosyalarını AVI, MPEG, WMV video dosyalarına çevirmenize yardım eder. Ücretsiz bir program olan Freez Flv to AVI/MPEG/WMV Converter' ın ayrıca video dönüşüm işlemi de oldukça hızlıdır.

  Boyut: 4.1 MB


  indir

  ********

  GoogleSketchUp

  GoogleSketchUp üç boyutlu çizim yapmazına imkân veren bir program. GoogleSketchUp ile yapılan çizimleri paylaşabilir ve oldukça keyifli saatler geçirebilirsiniz. GoogleSketchUp programının kullanmak için iki ayrı derste görsel olarak anlatılan tanıtımını izleyebilirsiniz. Program sayesinde hayal ettiğiniz tüm üç boyutlu çizimleri yaratabilirsiniz. Uygulamanın ana penceresi içersinde bulunan araçlar kullanım ve uygulama yönünden çok iyi tasarlanmış. Üç boyutlu model tasarlamak için amatör kullanıcılar için iyi bir başlangıç olabilir. Kendi yaptığınız çizimleri İnternet sitesinde diğer kullanıcılarla paylaşabilir, diğer çizimleri İnternet sitesinden indirebilirsiniz. Her gün onlarca çizim eklenen sitesinde siz de oluşturacağınız modelleri sergileyebilirsiniz. GoogleSketchUp programı ile yaptığınız çizimleri Google Earth programına dâhil de edilebilmeniz hoş bir özellik. Bu şekilde boyutlandırılmış olan ev çiziminizi tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.


  Boyut: 30 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Sistem: Windows 2000/XP, 600MHz CPU, 128 MB bellek, 80MB disk alanı, IE 6.0 veya Firefox 1.5 üstü web tarayıcı
  indir


  ************  AIMP Classic v1.77.5
  Gelişmiş bir multimedya oynatıcısı olan programda, entegre ses dönüştürücü kayıt ve etiket düzenleyici gibi işlevler bulunmakta. Minimum sistem kaynağı tüketimi iddiasıyla hizmete sunulan program, winamp 2 serisi gibi görünüyor.

  Ekolayzer ve kısayol tuş desteği gibi özellikleri ile bilgisayarınızdan en az yükle en berrak sesi alacaksınız.

  Boyut: 2.45 MB

  indir

  **********

  Ashampoo ClipFinder


  Video paylaşım siteleri üzerinden video arama ve indirme programıdır. Dİğer programlardan farkı sadece video indirmeye değil video aramanızada imkan sağlıyor.Ayrıca Türkçe dil seçeneği ile kullanımı da kolaylaştırıyor. Bu ücretsiz program ile indireceğiniz videoyu ister bir siteden üzerinden isterseniz bütün video sitelerinden aratabilirsiniz.

  Boyut: 2.5 MB

  indir

  ********


  Rapidtyping

  Hızlı yazı yazma konusunda kendinizi geliştirmek ve 10 parmak klavye kullanmak istiyorsanız, PinokioSoft'un size bir önerisi var; RapidTyping. Ücretsiz olarak dağıtılan bu program aracılığı ile hızlı klavye kullanma konusunda alıştırmalar yapabiliyorsunuz. Program basit ve renkli arayüzü ile kolaydan zora doğru ilerleyerek klavyeye bakmadan tuşlara basmanızı sağlıyor. Alıştırma bölümleri ilerledikçe daha seri yazmaya ve tuşların yerini daha iyi ezberlemeye başladığınızı fark ediyorsunuz. Farklı dillere de destek sunan program her türlü sistemde rahatlıkla çalışabiliyor.

  Boyut: 1.16 MB

  indir


  *******
  Pictures Toolbar

  Dolaştığınız web sitelerindeki resimleri toplamak ve bilgisayarınızda arşivlemek için size kolay bir çözüm önerebiliriz. Pictures Toolbar isimli mini program ile içinde dolaştığınız web sitesindeki tüm resimleri bilgisayarınıza sadece tek bir tuş tıklaması ile kaydetmeniz mümkün. Microsoft Internet Explorer'a toolbar olarak yüklenen program, bir tıklama ile site içerisindeki tüm resim linklerine ulaşıp kaydediyor. Bulduğu resim linklerini takip edip basit bir sayfadan bile binlerce resme ulaşması işten bile değil. Ayarlar kısmından programın kaç link öteye gidebileceğini veya hangi dosya uzantılarını kayıt edeceğini belirleyebiliyorsunuz.

  Boyut: 890 KB
  indir  **********

  Freerip 3

  Ses CD'lerinin içeriğini bilgisayarınıza aktarmaya yarayan FreeRip ile hiç veri kaybı olmadan ses dosyaları oluşturmanız çok kolay. Daha önceki sürümlerine nazaran çok daha kolay sunulan arabirim sayesinde sadece birkaç tıklama ile tüm CD'yi bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz. Yeni eklenmiş olan sıkıştırma formatları sayesinde de oluşturduğunuz ses dosyalarını pek çok formatta kaydetmeniz mümkün. Daha evvel programın desteklemediği (buna inanmak hâlâ çok zor ama) WMA uzantısıyla ses dosyaları yaratabiliyorsunuz. FreeRip ayrıca WAV, MP3, Vorbis ve FLAC uzantılarını da destekliyor.

  CD sürücünüze yerleştirdiğiniz medyanın içeriğini inceleyip, istediğiniz parçaları dilediğiniz dosya formatına dönüştürebiliyor, tüm dosyaların ses ayarını aynı seviyeye getirebiliyorsunuz. Programın RIP özelliğinin dışında dosya dönüştürme yapması da bir başka artısı. WMA, Wav, MP3, Vorbis ve Flac dosya formatları arasında kalite kaybı olmadan dönüşümler yapabiliyorsunuz. Ayrıca CD veritabanı içerisindeki bilgileri alabiliyor, MP3'lere bunları ekleyebiliyorsunuz. FreeRIP'in bu yeni sürümü MP3 etiketlerinden ID3 v2 standardını da destekliyor.


  Boyut: 1.7 MB

  indir

  ********


  Acala 3gp Movies Free
  Cep telefonunuzda video izlemekten hoşlanıyorsanız, Acala 3GP Movies'in ücretsiz sürümü çok işinize yarayacak demektir. Acala 3GP Movies Free ile DivX, Xvid, AVI, MPG, MPEG, VOB, VCD ve SVCD gibi video dosyalarını cep telefonlarının desteklediği 3GP formatına dönüştürüyor. Fazla multimedya bilgisi gerektirmeden, sadece birkaç tıklama ile tüm video dosyalarınızı cep telefonunuza aktarmanızı sağlayan program, kolay anlaşılır ve kullanışlı arabirimi ile de kullanım rahatlığı sunuyor. Programın son derece hızlı ve kayıpsız video dönüştürme özelliği de artılarından bir diğeri.


  Boyut: 3.24 MB

  indir
  *******
  6 Haziran 2008
  #1
 2. Küçük boyutlu ,kullanışlı programlar Cevapları

 3. eline sağlık arkadaşım paylaşım için teşekkürler
  5 Temmuz 2008
  #2
 4. ellerıne saglık hepsıde bırbırınden guzel programlar emekelerın ıcn cok tskler dostum
  8 Ağustos 2008
  #3
 5. sağol eline sağlık
  8 Ağustos 2008
  #4
 6. eline sağlık kardeş
  8 Ağustos 2008
  #5
 7. teşkkrler...
  20 Ağustos 2009
  #6
 8. acılmadı bende linkler
  30 Ağustos 2009
  #7
soru sor

Küçük boyutlu ,kullanışlı programlar