Lösemi Kanseri Belirtileri Nelerdir? Kan Kanseri Belirtileri

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 17 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Lösemi Kanseri Belirtileri Nelerdir? Kan Kanseri Belirtileri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Zaman lösemi ilk belirtiler, etkilenen kişi sıradan o hiçbir şey fark olmayabilir görünür oluyor. Semptomlar çok belirsiz olabilir ve aşırı stres, hatta bazıları için grip gibi şeyler suçlamak kolaydır. Lösemi ortak belirtileri şunlardır:

  * Baş ağrısı. Lösemi zaman lenfositler (beyaz hücreleri) çok sayıda beyin ve omurilik toplama sık baş ağrılarına neden olabilir.

  * Zayıflık veya yorgun. Yorgunluk ve halsizlik duyguları sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin bir sıkıntıyla oksijen ile kasların sağlamak kaynaklanır. Kırmızı kan hücrelerinin Bu eksikliği anemisi denir.

  Kemik veya eklemlerde * ağrı. Eklem ve kemik ağrıları anormal beyaz kan hücreleri kemik yüzeyinin altında toplanması ve ortak bir de neden olur.

  Lösemi bazı ayırt edici işaretler vardır. Süre belirtileri ağrısı, yorgunluk gibi öznel duyguları veya zayıflık sadece kişi bunları yaşayarak hissedilebilen vardır, işaretler de görülebiliyor veya dışındaki kişi tarafından bir doktor veya hemşire, laboratuar gibi şeyler gibi ölçülen bir sağlık sorununun göstergeleridir sonuçları, ağırlık veya solukluk değişiklikler. Lösemi İşaretler şunlardır:

  * Karın veya lenf nodu-şişme. Anormal beyaz kan hücrelerinin Çok sayıda dalak, karın, şişme veya lenf ve şişmeye neden onları düğümler neden toplayabilir. Şişmiş lenf düğümleri koltukaltı ve boyun dışında, ancak hissedilebilir lenf düğümleri vücudun daha derin yer alan sadece bir MR veya BT ile bulunabilir. Karın şişliği de dışarıdan hissedilebilir rağmen şişme bir tarama ile teyit edilmesi gerekir kaynağı.

  * Anormal çürümeler veya kanama. Bu burç farklı şekilde, sık burun kanamaları dahil olmak üzere, dişeti (özellikle diş fırçalama sonra) veya deri üzerinde küçük kırmızı lekeler kanama kendini sunabilirsiniz (petesi) cilt altındaki küçük kan damarlarında kanama sonucu o aradı. Bu eğilim çürük ya da kolayca trombositlerin bir sıkıntısı neden olduğu kanama, kan hücreleri yığın birlikte yavaş veya vücutta kanama durdurma. Kanda trombositlerin bir azalma trombositopeni denir.

  * Sık sık enfeksiyonlar. Lösemi vücudun aşırı enfeksiyona olan beyaz kan hücrelerinin artan numaraları tüm tartışma nedeniyle karmaşık görünebilir savunmasız yapabilirsiniz. Ne yazık ki becerisi enfeksiyon savaşmak gerekmez üretilen anormal beyaz kan hücreleri, ve orada değil genellikle yeterli sağlıklı beyaz kan hücreleri bağışıklık sistemini güçlü tutmak için.

  * Fevers. Ateş enfeksiyonlara bağışıklık sisteminin bir yanıt, ve kimyasalların serbest tarafından vücut sıcaklığı artırmak için beyin söylemek kaynaklanır. Bir kişi lösemi varsa, bu kimyasalların aşırı sık veya kalıcı ateş neden (bununla birlikte bazı enfeksiyonlar tarafından) neden olabilir serbest olabilir.

  * Kilo kaybı. Lösemi hastalarında Kilo kaybı çeşitli faktörlere neden olur. Bazı kimyasallar lösemi kaynaklanan açıklaması, sık enfeksiyon ve vücut üzerinde otoyol ve diğer faktörler birlikte kilo kaybı neden çalışır.

  * Anormal kan testi sonuçları. Kan hücreleri her üç tip inceliyor bir tam kan sayımı (kan testi), kırmızı kan hücreleri, trombosit ve beyaz kan hücrelerinin sayısı ölçmek olacaktır. Lösemi olan bir kişi çok beyaz hücreleri normal düzeyleri daha yüksek ve olabilir belki kırmızı kan hücreleri ve trombosit sayıları indirdi.

  Hatta birden fazla bu belirti veya belirtiler varsa, mutlaka bir insan lösemi anlamına gelmez. Bütün bu işaret ve belirtilerin koşulları lösemi dışındaki işaret edebilir. Böylece herhangi bir olağandışı veya zahmetli sağlık sorunları hakkında bir doktor konuşmak önemlidir. Lösemi belirli bir işaret veya semptom varlığına dayanarak, tanı değil, işaret, belirti bir desen, ve ki nitelikli bir doktor tarafından tanı yapmak yorumlanır olan test sonuçları.
  17 Aralık 2009
  #1
 2. Lösemi Kanseri Belirtileri Nelerdir? Kan Kanseri Belirtileri Cevapları

soru sor

Lösemi Kanseri Belirtileri Nelerdir? Kan Kanseri Belirtileri