Madde ile ilgili örnekler

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 1 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Madde ile ilgili örnekler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. madde ile ilgili örnekler
  1 Aralık 2009
  #1
 2. Madde ile ilgili örnekler Cevapları

 3. Madde hakkında ansiklopedik bilgi


  Boşlukta yer kaplayan, kütlesi ve eylemsizliği olan her şey maddedir.

  Madde ile ilgili örnekler Oturduğumuz sıralardan, yediğimiz yiyeceklere, dev yıldızlardan gezegenlere, kullandığımız basit aletlerden bilgisayarlara, tek hücreli canlılardan karmaşık yapılı canlılara, gözümüzle görebildiğimiz bütün nesnelerden, göremediğimiz atmosferdeki gazlara kadar her şey maddedir.

  Maddenin sınıflandırılması
  Maddeler saf maddeler ve Karışımlar olmak üzere ikiye ayrılır.
  Saf maddeler, Elementler ve Bileşiklerdir.
  Karışımlar, Homojen karışım ve Heterojen karışım olmak üzere ikiye ayrılır
  1 Aralık 2009
  #2
 4. Biraz Daha Açarmısın :alala: Örnekten Kastettiğin Ne Eğer Çevredeki Maddelerse Saf Halde Bulunan İşlenmemiş Herşey Madde Bunumu Kastetmiştin ?
  1 Aralık 2009
  #3
 5. Madde hakkında ansiklopedik bilgi Boşlukta yer kaplayan, kütlesi ve eylemsizliği olan her şey maddedir. Madde ile ilgili örnekler Oturduğumuz sıralardan, yediğimiz yiyeceklere, dev yıldızlardan gezegenlere, kullandığımız basit aletlerden bilgisayarlara, tek hücreli canlılardan karmaşık yapılı canlılara, gözümüzle görebildiğimiz bütün nesnelerden, göremediğimiz atmosferdeki gazlara kadar her şey maddedir. Maddenin sınıflandırılması Maddeler saf maddeler ve Karışımlar olmak üzere ikiye ayrılır. Saf maddeler, Elementler ve Bileşiklerdir. Karışımlar, Homojen karışım ve Heterojen karışım olmak üzere ikiye ayrılır

  KaynakWh: http://www.webhatti.com/soru-cevap/531648-madde-ile-ilgili-ornekler.html
  15 Mayıs 2013
  #4
soru sor

Madde ile ilgili örnekler