Mothman (Güve Adam)

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, breakerturk üyesi tarafından 25 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Mothman (Güve Adam) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Mothman (Güve Adam)

  Gri renkli, büyük katlanan kanatlı 1.8-2 metre boylarında, iki kuvvetli insan bacağı olan yaratık,yaklaşan arabaya alev gibi yanan kırmızı gözleriyle bakıyordu.Gözleri, vücudunun üst bölümüne yerleştirilmiş gibiydi çünkü kafası yoktu. Ya da en azından görülebilir bir kafası yoktu. 15 Kasım 1966′da 11.30 civarında Batı Virginia’daki Point Pleasant yakınındaki kullanılmayan savaş zamanından kalma patlayıcı fabrikasının önünden arabayla giderken Roger Scarberry, karısı ve iki arkadaşına doğru bu ürkütücü insan benzeri yaratık yürümekteydi.

  Saatte 160 km hızla oradan uzaklaşırken yaratık uçarak ve ürkütücü tiz çığlıklar atarak otomobili takip etti ve bu arada kanatlarını çırpmasına gerek bile kalmadı.Buna karşın Point Pleasant’a yaklaştıklarında gözden kayboldu.Mason ilçesine vardıklarında olayı polise bildirdiler.Polis onlarla fabrikaya gitti ancak herhangi bir iz bulamadılar.

  Bu Point Pleasant’ta bir yaratıkla karşılaşma vakalarının ilki değildi.1961′de Ohio Nehri boyunca uzanan 2 numaralı yolda ilerleyen bir şoför ve sürücüsü buna benzer bir yaratık görmüşlerdi.Otomobil yaklaşırken yolun ortasında duran yaratık aniden kanatlarını açmış ve 3 metre yükselmişti.  Yine de Güve Adam adı verilen bu tuhaf yaratığa basının ilgisi Scarberry vakasıyla başlamıştır.Sonraki 13 ay boyunca 100′den fazla görgü tanığı Point Pleasant yakınlarında bu yaratığı gördü.Tarifleri Scarberry’ninkiyle örtüşmekteydi.Buna karşın 1967′nin sonlarında Güve Adam geldiği gibi birdenbire yok oldu ve bir daha onu gören olmadı.

  Güve Adam’a dair en kapsamlı kitap, 1975 yılında basılmış olan John Keel’in klasik kitabı The Mothman Prophecies’dir.Kitap, bu korkutucu uçan yaratığın görüldüğü dönemlerde Point Pleasant’ta başka rahatsı edici olayların da hüküm sürdüğünü anlatmaktadır.Kayıtlarda, UFO raporları, korkunç hayvan sakatalama olayları, bazı evlere kötü ve koyu renk giysili anonim memurların asap bozucu ziyaretleri (başlı başına gizemli bir fenomen) yer almaktdır.Keel ve daha birçok araştırmacı, Güve Adam’ın alışılmamış,uzay ya da zamandaki başka bir boyutta dünyaya gelmiş bir varlık olabileceğini öne sürmüşlerdir.

  Daha tutucu açıklamalardan biri de, Batı Virginia Üniversitesi’nden Dr. Robert Smith’e aittir.Smith, Güve Adam’ın aslında kumlutepe turnası grus canadensis adı verilen çok uzun boylu,gri tüylü bir kuş türüne ait olabileceğini öne sürmüştür.Ancak, bu uzun boyunlu kuş, boynu olmadığı söylenen Güve Adam’la pek bir benzerlik göstermemektedir.

  Araştırmacı Mark Tall’un 1988′de Thunderbirds! The Living Legend of Giant Birds kitabında anlattıkları, açıklamaların arasında en ilginç olanıdır.Hall, kuzey batı Pasifik’te, Missouri’deki Ozark Dağları ve Pennsylvania’daki Allegheny Platosu’nda,Amerikan yerlileri ve buraya yerleşen ilk Batılıların, dev baykuş türlerinin varlığına inandıklarına ve bunlara büyük baykuş adını verdiklerine işaret etmiştir.Bilim bu baykuş türünü tanımasa da, bahsedilen bu kuş Güve Adam’la benzerlik taşıyabilir.Birçok hayvanın aksine baykuşların gözleri parladığında kırmızı renkli gibi gözükmektedir.

  Bazı fiziksel deliller bulunana dek, dev baykuşlar da Güve Adam gibi zoolojik çevreler tarafından kabul görmeyecektir.
  25 Aralık 2007
  #1
 2. Mothman (Güve Adam) Cevapları

 3. çok uzun okuyamadım valla kusura bakma lütfen giren biri bana kısaca anlatsın lütfen
  1 Ekim 2008
  #2
 4. Paylaşım için Teşekkürler
  31 Aralık 2009
  #3
soru sor

Mothman (Güve Adam)