Murada kavuşmak için okunacak dua...

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 24 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Murada kavuşmak için okunacak dua... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:
  Dileği olan kimse[​IMG] yatacağı zaman abdest almalı[​IMG] temiz bir örtü üzerinde oturup[​IMG] üç defa salevât okumalı[​IMG] sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha ve sonra onbir İhlâs okumalı[​IMG] sonra üç salevât okumalı[​IMG] sonra sağ yanı üzere[​IMG] yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını[​IMG] biiznillah rü'yâda görür.
  “Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: Hacetlere[​IMG] dileklere kavuşmak için[​IMG] iki rekat namaz kılıp[​IMG] sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli[​IMG] bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. Mesela[​IMG] "Ya Rabbi[​IMG] filan yere sağ sâlim gidip gelmek nasib eyle[​IMG] filan sıkıntıdan beni kurtar." gibi duâ ettikten sonra[​IMG] "Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!
  Âmâ[​IMG] bir zat gelip[​IMG] “Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et[​IMG] gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz de[​IMG] “Kusursuz bir abdest al! Sonra[​IMG] ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak[​IMG] senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek[​IMG] Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi[​IMG] bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O da[​IMG] abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.
  Bu duâyı müslümanlar[​IMG] her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak[​IMG] namaz kılmıyanın[​IMG] haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ[​IMG] herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen[​IMG] o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz[​IMG] insana sıhhat[​IMG] şifa vermek için[​IMG] duâ etmeyi[​IMG] sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.
  24 Eylül 2008
  #1
 2. Murada kavuşmak için okunacak dua... Cevapları

 3. paylaşım için teşekkürler
  28 Eylül 2008
  #2
 4. allah razı olsun teşekkürler...
  28 Eylül 2008
  #3
 5. ellerıne sağlık
  30 Eylül 2008
  #4
 6. yuregıne saglık
  30 Eylül 2008
  #5
soru sor

Murada kavuşmak için okunacak dua...