Mutlu bir seks hayatı için eşinizi eğitin!

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 18 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Mutlu bir seks hayatı için eşinizi eğitin! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Mutlu bir seks hayatı için eşinizi eğitin!

  [​IMG]
  Aşık olduğunuz erkek sizi yatakta hüsrana uğrattıysa üzülmeyin. Biraz çabayla bu durum kesinlikle düzeltilebilir…

  Hepimiz, yatakta muhteşem olduğunu hayal ettiğimiz o kötü çocuğun peşinden koşmuşuzdur. Ancak bir düşünün; ya bunun tam tersi bir durumla karşı kıssaydınız? Dünyalar yakışıklısı o harika adam yatakta bir felakete dönüşseydi kim bilir ne hissederdiniz.

  Bazen en ideal erkek bile yatakla ne yapılması gerekliğini bilemeyebilir. Çok iyi bir potansiyele sahip olsa da üst üste hatalar yapıp durur. Ancak şunu bilin ki; bütün erkekler yatakta daha iyi performans sergilemek üzere eğitilebilir. Yalnızca ne yapacağınızı bilmeniz gerekiyor.

  SEKS PROBLEMİ 1
  Sizi baştan çıkarmak için uğraşmıyor

  Eğer sevgilinizin baştan çıkarma anlayışı yatmadan beş dakika önce size sarılıp sevişmek istediğini söylemekse, onu acilen kendine getirmeniz gerekiyor.

  Seda, uzun süreli ilişki yasayan bir erkeğin kız arkadaşını baştan çıkarmaya neredeyse hiç gerek görmediğini belirtiyor. Halbuki her kadın arzulanmak ister ve bir erkeğin kendisini baştan çıkarmak için uğraşması onun zevk alabilmesi için büyük önem taşır. Maalesef, erkekler bunu anlamakta epey zorlanıyorlar. Onlar, tahrik unsuru stratejilerini yalnızca ilk birkaç sefer sizinle beraber olabilmek için uyguluyorlar. Daha sonra seks rutin bir düzene girdiği için baştan çıkarmayı gereksiz bulabiliyorlar.

  Peki, erkek arkadaşınızı o ilk günkü heyecanına nasıl kavuşturabilirsiniz? Onu ilk geceki ateşli erkek haline tekrar getirmek mümkün mü? Maalesef bu mümkün değil. O duygular bir kere kayboldu mu tekrar geri getirmeniz ve canlandırmanız neredeyse imkansız. Çünkü karşınızdaki tür, yani erkekler, konu seks olduğunda asla romantik davranamazlar. Eğer mum ışığı, hoş bir müzik ve masaj istiyorsanız, bunların hepsini kendi kendinize hazırlamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Erkek arkadaşınız yarattığınız bu ortamdan hoşnut kalır ama kendi başına böyle bir organizasyona kalkışmaz. Bu adeta bulaşık yıkamak gibidir. Erkekler, bulaşıkları her zaman sizin yıkadığınızı ancak yıkamayı bıraktığınızda fark ederler. Bunun için, gerçekten başlan çıkarılmak isliyorsanız, size neden olduğunu sorana kadar onunla seks yapmayı kesmelisiniz. Böylece, davranışlarını değiştirmeyi akıl etmesi mümkün olacaktır.

  Peki, ya sizi rüşvet almadan baştan çıkarmasını isliyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle her ikiniz de, her zaman yeni yerlerde yeni taktikler denemeye açık olmalısınız, örneğin, birbirinizin fantezilerini keşfederek seks hayatınızı hareketlendirebilirsiniz.

  SEKS PROBLEMİ 2
  Ön sevişme konusunda çok beceriksiz

  Ön sevişmenizin, üzerinizde hiçbir etki yaratmama sebeplerinin ilki, erkek arkadaşınızın uzun zamandır uyguladığı rutin taktiklerin artık sizi etkilememesi olabilir. Bu da, her ikinizin de sekse biraz daha fazla enerji harcayarak orijinallik katmanızı gerektiriyor. Yatakta beraber okuyabileceğiniz erotik içerikli bir kitap satın alabilir, heyecanlı bir film izleyebilir veya seks hayatınızı yatak odasının dışına taşıyarak eski günlerdeki özlediğiniz ateşli duygularınızı canlandırabilirsiniz. İlişkinizin hâlâ, hayatınızda yaşadığınız en iyi seks olmaması çok doğal. Ancak, ya rutine girdiği için kötü olduğunu düşündüğünüz ön sevişme, aslında erkek arkadaşınızın yeteneksizliğinden kaynaklanıyorsa?

  Sakın korkmayın! Sevgiliniz bu konuda yetenekli olmasa bile eğitilebilir. Vücudunuzu henüz tanımıyorsa büyük olasılıkla eski kız arkadaşını tahrik eden ama sizin kılınızı bile kıpırdatamayan aynı hareketleri otomatik olarak uygulayıp duruyor olabilir. Peki, sevgilinizi nasıl eğitebilirsiniz? İşe öpüşmeyle başlayın. Ardından size nasıl dokunmasını istediğinizi gösterin. Tüm bunları, sonunda ikinizi de mutlu edeceği garanti olan, seksi ve eğlenceli olabilecek, uygulamalı bir "göster-anlat" dersi olarak düşünebilirsiniz.

  BU GECE UYGULAYIN!

  Eğer erkek arkadaşınız yatakta sizi tahrik etmek konusunda yetersiz kalıyorsa, büyük ihtimalle bugüne kadar henüz kadınların ne istediğini keşfedememiş demektir. Bunun sebebi işe arkadaşlarının tavsiye ettiği yüzeysel ve basit taktikleri uygulaması ve erotik filmlerdeki gerçek dışı hareketlere gereğinden fazla ilgi göstermesinden kaynaklanabilir. Ancak erkekler, ister tecrübeli olsunlar ister tecrübesiz, siz onları eğittiğiniz sürece tekniklerini ve egolarını geliştirmek isterler. Seks ve ilişki terapisti Val Simpson, önerdiği yeni teknikle erkek arkadaşınızı kolayca eğitebileceğinizi belirtiyor. Bu yeni teknik "nefes alma, kabullenme, saygı ve övgü" kavramlarını içeriyor, Val'e göre seks hakkında konuşurken heyecanlanmanız çok doğal. Bu nedenle bu sırada derin nefes alıp vermek söyleceğiniz bir sonraki cümleyi rahatça sarf etmenizi sağlayabilir, ikinci madde olan kabullenmek ise, söyleyecekleriniz bittikten sonra konuyu kapatmak yerine onu dinlemeyi içeriyor. Saygı duymak için, kendinizi onun yerine koyarak empati yapabilirsiniz. Son olarak, eleştirdiğiniz tek bir özelliğine karşılık gelecek bir iltifatta bulunarak onu övebilirsiniz. Bu dört kavramı içinde barındıran tekniği kullanarak ona sizi yatakta nefessiz bırakmanın yollarını öğretmeniz ise an meselesi

  SEKS PROBLEMİ 3
  Oral seksten hoşlanmıyor

  Dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 29’u oral seks yapmaktan hoşlanmıyor. Acı ama gerçek, ancak, bir erkek oral seks yapmaktan hoşlanmıyorsa bu konuda asla başarılı olamaz. Onu ikna etmek için "eğer sen benim için bunu yaparsan ben de sana karşılığını veririm" diyebilir ve böylece heyecanlanmasını sağlayarak bu işe daha hevesli olarak giriştiğini gözlemleyebilirsiniz.

  Ancak Ayşegül'e göre, bir erkek yanlış yapma korkusundan dolayı oral seks yapmayı tamamen reddediyorsa, bu yaklaşım pek ise yaramayabilir. Eğer sevgilinizin hu konuda iyi olabileceğini düşünüyorsanız bunu ona söyleyin. Tabii gerçekten korktuğu kadar kötüyse ona rehberlik etmeniz gerekebilir.

  SEKS PROBLEMİ 4
  Cinsel anlamda uyumsuzsunuz

  Her birimiz değişik tempolarda seks yapmaktan hoşlandığımızdan, orgazm olma zamanlarımız değişiklik gösterebilir. Uzun süredir devam eden ilişkilerde, sizin tahrik olma süreniz giderek kısaldıkça sevgilinizin boşalması daha uzun zaman alabilir. Aslında gerçekte çoğu çift birbirine uyum sağlamak için bir hayli uğraşır.

  Eşzamanlı olarak yaşanan orgazmlar her zaman için seksin sonundaki büyük ödül olarak algılanır. Ancak seks sonrasındaki beklentileri de karşılıklı olarak düşünmek önemlidir. Erkeklerin ilgisi boşaldıktan sonra aniden dağılır. Ya yemek yemek ya da uyumak isterler. Kadının doğasında ise seks sonrasında erkeğe şefkat göstermek vardır. Bunun için karşılıklı beklentilerinizi göz önünde bulundurarak hareket etmeye çalışmanızı öneriyoruz.

  FİZİKSEL OLARAK ÇEKİCİ DEĞİL
  İki yabancının arasında yaşanan çekim, inanılmaz heyecan yaratan bir enerjidir. Ancak karşılıklı hissettiğiniz bu elektrik, size yataktayken dünyanızın sarsılacağı garantisini asla veremez.

  Sizi çeken, karşınızdaki erkeğin görünüşü ise bu sizi yanıltmasın. Cinsel çekim dediğimiz şeyin ne zaman, kiminle ve nasıl gerçekleşeceğini tahmin edemeyiz. Ruh eşinizi bulmuş olmanız harika bir seks hayatına sahip olacağınız anlamına gelmez. Size harika bir eş, çocuklarınıza iyi bir baba olacağını düşündüğünüz erkek sizi cinsel açıdan çekmeyebilir. Eğer ona baktığınızda sizi seksten tamamen soğutmuyorsa, hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar ateşli bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Sizi fiziksel özellikleri ile de harekete geçirebilecek birini istemeniz normaldir ama karşınızdaki erkeği fiziksel olarak itici bulmamanız ilişkinizin ümit vaat ettiğini gösterir. Böyle bir durum söz konusu ise sonuç uğraşmanıza değecektir.

  YÖNLENDİRMENİZ GEREKİYOR

  Erkek arkadaşınız bazı şeyleri doğru yapamıyor olabilir ancak unutmayın ki, başlangıç olarak eğer siz vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu bilmezseniz, birlikte olduğunuz erkekten de başarılı olmasını bekleyemezsiniz! Erkeklerin sadece eşlerini tatmin etmek gibi büyük bir sorumluluğu olduğunu düşünmek kadınların yatakta yaptıkları en büyük yanlışlardan biridir. Hepimiz kendi ihtiyaçlarımızı bilmek ve bunu partnerimizle paylaşmak zorundayız. Sevgilimizin herhangi bir iletişim kurmadan ihtiyaçlarımızı keşfetmesini beklememeliyiz. Böyle yanlış bir beklentinin çoğu zaman hayal kırıklığı ile sonuçlanacağından emin olabilirsiniz.

  Çoğu erkek yatakta sevgilileri tarafından yönlendirilmek isterken, çoğu kadın ise ihtiyaçlarının içgüdüsel olarak keşfedilmesini bekliyor. Ancak unutulmaması gereken bir nokta var: Kadınlar sevgililerini mutlu edebilmek için daha çok empati kurmaya çalışıyor, eski deneyimlerini akılda tutuyor ve gerekliğinde onların yardımına başvuruyor. Erkekler ise kendilerini geliştirmek için çaba sarf etmemeleri bir yana, eleştirilmeden sadece cesaretlendirilmek ve pohpohlanmak istiyorlar.

  Sevgilinizin sizi daha çok tahrik etmesine ihtiyacınız varsa, ona nazikçe kadın ve erkek vücudu ve kişilikleri arasındaki önemli farklardan bahsedin. Kadınların teninin erkeklerinkinden daha narin olduğunu, masaja veya parmak uçlarıyla dokunulmaya karşı tepkisiz kalamayacağınızı ona bir kez daha hatırlatın.

  Alıntıdır..
  18 Nisan 2011
  #1
 2. Mutlu bir seks hayatı için eşinizi eğitin! Cevapları

soru sor

Mutlu bir seks hayatı için eşinizi eğitin!