Müzikle egzersiz zayıflatıyor

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 20 Ağustos 2009 tarihinde yazılmıştır. Müzikle egzersiz zayıflatıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Müzikle egzersiz yapmak zayıflamaya yardımcı oluyor.

  ABD’li bilimadamlarının yaptığı bir araştırmada[​IMG] müziğin[​IMG] egzersiz yapan kişilerin zayıflamasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.

  Kuzey Amerika Obezite İnceleme Derneği’nin Kanada’nın Vancouver kentinde düzenlediği yıllık konferansa katılan ABD’li bilimadamları[​IMG] bir grup obez kadın üzerinde yaptıkları araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

  New Jersey’deki Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan Christopher Capuano[​IMG] araştırmada kadınları iki gruba ayırdıklarını ve gruplardan birine egzersiz yaparken müzik dinlemeleri için CD çalar verildiğini söyledi. Capuano[​IMG] yürürlerken CD çalardan müzik dinleyen kadınların[​IMG] müzik dinleme imkanı verilmeyenlere göre daha fazla kilo verdiklerinin ortaya çıktığını belirtti. Müzik dinleme imkanı verilen grubun egzersizlerini diğer gruba oranla fazla aksatmadığını da kaydeden Profesör Capuano[​IMG] “Müzik eşliğinde yürümenin kadınları motive ettiği görülüyor” dedi.

  Kilo vermek için uzun döneme yayılan egzersizlere katılanların en büyük sorununun[​IMG] bu egzersizlere devam etmemek olduğunu belirten Capuano[​IMG] müziğin bu konuda yardımcı olduğunu kaydetti.

  Capuano ve ekibinin[​IMG] rejim yapan[​IMG] 41 kadından oluşan bir grubu 24 hafta boyunca incelediği[​IMG] bu grubun haftada 3 kez yürüyüş yaptığı belirtiliyor.
  20 Ağustos 2009
  #1
 2. Müzikle egzersiz zayıflatıyor Cevapları

soru sor

Müzikle egzersiz zayıflatıyor