Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, Derlerki üyesi tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları

  Namazın önemini sürekli dile getirmek isterdim. Çünkü Namaz gerçekten bir müslümanın hayatından en çok özen göstermesi gereken ibadetlerin başında gelir.


  Namaz ile ilgili Arapça hadis arayanlar için hem Arapçasını hemde Türkçe açıklamasını paylaşıyorum. Umarım herkes namaz konusunda biraz daha özen gösterir.


  Dualarınız eksik olmasın.  Namaz İle İlgili Hadisler Arapça


  ن بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة"

  “Muhakkak ki, kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardır[​IMG](Müslim, Îmân 134)  " بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة "

  “Kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardır[​IMG](Müslim, Îmân 134)  " بين العبد و بين الكفر ترك الصلاة "

  “Kul ile küfür arasında namazın terki vardır[​IMG](Ebû Dâvut, Sünnet 14; Tirmizî, Îman 9; İbn Mâce, İkâmes-Salah 77)  " بين الكفر و ايمان ترك الصلاة "

  “Küfür ile iman arasında namazın terki vardır[​IMG](Tirmizî, İman 9)  " بين العبد و بينالشرك او الكفر ترك الصلاة "

  “Kul ile şirk veya küfür arasında namazın terki vardır[​IMG](Tirmizî, İman 9)  " ليس بين العبد و الشرك الا ترك الصلاة فادا تركها فقد اشرك "

  “Kul ile şirk arasında namazın terkinden başka bir şey yoktur[​IMG] Onu terk ederse, şirk koşmuş olur[​IMG](İbn Mâca, İkâme’s-Salâh 77)  " ليس بين العبد و بين الشرك او بين الكفر الا ترك الصلاة "

  “Kul ile şirk arasında veya küfür arasında, namazın terkinden başka bir şey yoktur[​IMG](Darîmî, Salat, 29)  " العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

  “Onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdır[​IMG] Her kim onu terk ederse, küfretmiş olur[​IMG](Tirmizî, İman 9; İbn Mâce, İkâme’s-Salah 77)  " ان العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

  “ Muhakkak ki, onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdır[​IMG] Her kim onu terk ederse, küfretmiş olur[​IMG](Neseî, Salat 8)  " كان اصحاب محمد صلي الله عليه و سلم لا يرون شيأ من الاعمال تركه كفر غير الصلاة "

  “Rasûlullâh (SAS)’in ashabı, namazdan gayrı hiçbir amelin terkini küfür bilmezlerdi[​IMG](Tirmizî, İman 9)
  10 Mayıs 2012
  #1
 2. Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları Cevapları

soru sor

Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları