Nazi'lerin İleri Düzey Gizli Silahları-2-

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 18 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır. Nazi'lerin İleri Düzey Gizli Silahları-2- hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  2.Dünya Savaşı hep arkasında bıraktığı yıkım ve ölümle hatırlanır. Ancak bu dönem günümüz teknolojisine yön veren araştırmalara ev sahipliği yaptı. İşte filmlere bile konu olan ileri düzey Nazi teknolojisi...


  Adolf Hitler'in 3.Reich (Büyük Alman) İmparatorluğu tarihin gördüğü en kanlı ve karanlık devletlerden biriydi. Nazi lideri Yahudilerin mal varlıklarına el koyup onları işçi olarak çalıştırdığından ülkenin üretim gücü de oldukça üst düzeydeydi.
  [​IMG]
  Tüm düşmanlarını büyük bir hızla yenen Alman askerleri zafer kanacaklarından fazla emindi.

  Bu zorlama dönemi sayesinde Nazi İmparatorluğu dünyanın ekonomik ve teknolojik devlerinden biri haline geldi. İlginç şekilde dönemin Alman bilimadamları sigaranın kanserle olan bağlantısı ilk çözen kişilerdendi. Hitler bu gerçeği duyunca, ülkesinde sigara bırakma kampanyaları başlattı.
  [​IMG]
  Sovyetler Nazi ilerlemesini kanlı şekilde durdurmuştu.
  Adolf Hitler sahip olduğu askeri güce ve teknolojiye güvenerek 1939 yılında dünyanın en kanlı savaşlarından birinin başlamasını sağladı. Ancak planları hiç de Nazi liderinin hayalindeki gibi ilerlemedi.
  Büyük bir hızla Avrupa'yı fetheden 3. Reich askerleri aynı anda birçok cephede çatıştıkları için savaşı kaybetmeye başladılar. 1944 yılına gelindiği zaman ise durum Nazi'ler için giderek umutsuzlaşıyordu. Doğu'da Sovyet askerleri, Batı'da ise Müttefikler Berlin'i kıskaç altına almıştı.
  Bu teknolojilere ne oldu?
  Fantastik şeylere inancı herkes tarafından bilinen Adolf Hitler ise, askerlerini kaderlerine terk edip elindeki son maddi kaynakları ileri teknoloji savaş projelerine yatırdı. Birçoğu prototip haline gelen bu araçların neredeyse hiçbiri ise gerçek savaş alanlarında kullanılamadı.
  [​IMG]

  Seri üretime geçemeyen Horten 229 adlı Nazi hayalet uçağı.
  İntihar etmeye hazırlanan Adolf Hitler son emrini bu projelerin ve geliştiricilerinin yok edilmesi için verdi. Ancak her bilim adamı Führer'in son emrini uygulamadı ve bu farklı teknolojik silahların planları ve fotoğrafları günümüze kadar ulaştı.
  Hitler'in emri sayesinde Nazi İmparatorluğu'nun dünyaya getirdiği teknolojilerin çoğu devletin yıkılmasıyla birlikte yok oldu.

  Uzaktan kumandalı makineler
  Birleşmiş Millet son yıllarda askersiz savaş için minik robotlar kullanmak için bazı projeler geliştirmeye başladı. Tank gibi tasarlanan bu robotlar uzaktan kontrol edilebiliyor.
  [​IMG]
  SdKfz 302'yi savaşa hazırlayan askerler
  Aslında bu ilginç fikrin temeli ise Nazi'lerin bir silahına kadar dayanıyor. Resmi adları SdKfz 302, askerlerin arasındaki lakapları ise Goliath olan bu mini tanklar ilk olarak 1942 yılında kullanılmaya başlandı.
  [​IMG]
  Günümüzde ise bu proje Sword adıyla anılıyor ve ABD ordusunun büyük kısmını bu robotlarla desteklenecek.
  Uzaktan kumandayla kontrol edilen Goliath'ların esas amacı düşmanın döşediği mayınları etkisiz hale getirmekti. Tasarım ileri dönemlerde gelişti ve bu minik tanklar müttefik askerlerine kamikaze saldırıları yapmaya başladı. Günümüzde çocukların kullandığı uzaktan kumandalı araçlar o dönem birer ölüm makinesiydi.
  Dev tanklar
  Hitler savaş araçlarının her zaman korkunç ve etkili olmasını istiyordu. Genelde devasa tank ve savaş gemisi tasarımları yapan Nazi lideri savaşın son dönemlerinde bu inancını daha da geliştirdi.
  [​IMG]
  Psikolojik savaşı seven Hitler uçaklarında yırtıcı hayvan gibi ses çıkartmasını sağlayan mekanik sistemler geliştirtmişti.

  Dev tank tasarımları ve prototipleri 1943 ve 44 arası dönemde fazlasıyla kullanılmaya başladı. İşte dönemde yapılan araçlara en iyi örneklerden biri. Bu dev tank önüne geleni ezip geçmek için tasarlanmıştı...

  Verildiyse Sorry.:-)
  18 Ocak 2011
  #1
 2. Nazi'lerin İleri Düzey Gizli Silahları-2- Cevapları

 3. Naziler kim anlatırsan Sevirim :)
  20 Ocak 2011
  #2
 4. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  Nazi, Adolf Hitlerin kurduğu Nasyonal Sosyalist Parti’ye halk tarafından verilen isim. Nazi kelimesi,köken olarak National ve Socialism kelimelerinden meydana gelmekteydi.(
  Almanca: Nationalsozialismus ) Nazi'' kelimesi,
  Nasyonal Sosyalist
  Alman
  İşçi Partisi nin ideolojisini benimseyen kişi yada kurumlara verilen genel adı temsil eder. Nazi Partisinin


  Almanca adı, NSDAP Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterparteidı.

  Partinin ideolojisi ayrımcı, ırkçı ve katı bir çalışma disiplinine dayanıyordu.
  Almanyayı
  1933 ve
  1945 yılları arasında bu ideoloji ile yönettiler.Üstün olduğunu ileri sürdükleri beyaz
  Alman ırkının tüm dünyaya hakim olması için saldırgan ve yayılmacı bir politika izlediler.

  Nazilerin içinde en çok ünlenen
  Nasyonal Sosyalist Partinin başkanı ve 3.Reichın faşist diktatörü
  Adolf Hitler dir.İronik bir biçimde,
  Aryan olarak tanımladığı beyaz
  İskandinav ırka ait
  Antropometrik ölçütlere kendisi de uymuyordu.


  Nasyonal Sosyalist Partiye bağlılıkları ile bilinen özel bir askeri birlik olan
  SS (Schutzstaffel ) birliği, farklı ırklara mensup oldukları ve bozuk gen taşıdıkları gerekçesi ile yüzbinlerce insanın ölümüne neden oldular.
  Müttefikler tarafından yenilgiye uğratıldıkları


  1945 yılına kadar iktidarda kaldılar.
  24 Ocak 2011
  #3
soru sor

Nazi'lerin İleri Düzey Gizli Silahları-2-