Omuz Kireçlenmesi Nasıl Olur? Belirtileri ve Tedavisi

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Omuz Kireçlenmesi Nasıl Olur? Belirtileri ve Tedavisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. artrit : kireçlenme

  Osteoartrit omuz artrit en sık görülen tipidir. Ayrıca aşınma denir-ve-, osteoartrit ilerici uzakta eklem kıkırdak giyiyor ile karakterize artrit veya dejeneratif eklem hastalığı gözyaşı. Eklem koruyucu kıkırdak yüzeyi gibi uzak omuz artrit tarafından, çıplak kemik omuz içinde maruz kalmaktadır giyilir.

  Omuz artrit olan romatoid artrit diğer yaygın türü. Romatoid artrit sistemik bir durumdur eklemlerin astar neden olan iltihaplanma. Bu iltihap, zaman, işgal ve kıkırdak ve kemik yok.

  Kim omuz artrit geliştirir?
  Omuz artrit genellikle 50 yaş üzerindeki hastalarda etkiler. Daha önce kim omuz yaralanma öyküsü hastalarda yaygındır. Ayrıca bu durumun genetik yatkınlık, omuz artrit anlamı ailelerde çalıştırmak eğilimindedir.

  Ne omuz artrit ortak belirtileri nelerdir?
  Omuz artrit belirtileri durumu kötüleşir olarak ilerleme eğilimindedir. Ne omuz artrit hakkında ilginç olan belirtiler her zaman sürekli zamanla ilerleme kalmamasıdır. Çoğu hasta iyi ve kötü ay ay, ya da belirti değişiklikleri hava değişiklikleri ile ilgili raporu. Çünkü belirli bir gün artrit belirtileri karşılaştırarak doğru durumun genel ilerlemesi temsil olmayabilir Bu anlamak önemlidir.

  Omuz artrit En sık görülen semptomlar şunlardır:

  faaliyetleri ile o Pain

  hareket o sınırlı

  omuz o Sertlik

  o şişmesi ortak

  etrafında o Tenderness ortak

  taşlama veya içinde bulaşıcı bir duygu o ortak

  Omuz artrit olan bir hastada değerlendirilmesi bir fiziksel muayene ve röntgen ile başlamalıdır. Bu daha sonra sınavları değerlendirmek ve durumun ilerlemesi belirlemek bir temel olarak hizmet verebilir.

  Ne omuz artrit için tedavisi nedir?
  Tedavi omuz artrit en temel adımları ile başlamalıdır ve daha olasılıkla ameliyat dahil olmak üzere ilgili ilerleme. Tüm tedaviler her hastada uygun ve doktorunuzla hangi tedaviler belirlemek için bir tartışma olmalıdır omzunuzun artrit için uygundur.

  * Faaliyet Modifikasyon
  Sınırlama belirli etkinlikleri gerekli olabilir ve yeni egzersiz yöntemleri öğrenmek yararlı olabilir. Omuz egzersizleri kim zayıf bir omuz sahip hastalar için mükemmel.

  * Fizik Tedavi
  Germe ve omuz eklem çevresindeki kasların omzuna yükünü azaltmak yardımcı olabilir güçlendirilmesi. Kas atrofi önlenmesi omuz fonksiyonel kullanımı sağlamak önemli bir parçasıdır.

  Anti-inflamatuar İlaçlar
  Anti-enflamatuar ağrı ilaçlar (NSAİİ) vardır ve nonprescription reçeteli ilaçlar yardımcı olan ağrı ve iltihap tedavi. Anti-omuz artrit için enflamatuar ilaç almadan önce doktorunuzla konuşun.

  * Kortizon Enjeksiyonlar
  Kortizon enjeksiyonları azalma inflamasyon yardımcı olabilir ve eklem içinde ağrı azaltır. Bu süre omuz artrit tedavi değil de, semptomları azaltmak olabilir ve kontrol ağrı yardım.

  * Ortak Takviyeler (Glukozamin)
  Glucosamine güvenli ve omuz artrit tedavisinde etkili olabilir, ama görünen bu ek olarak araştırma sınırlı kalmıştır. Birçok hastada omuz artrit belirtileri için Glucosamine ile orta kabartma bulabilirsiniz.

  * Omuz Artroskopi
  Tam olarak ne kadar etkili omuz artroskopi artrit tedavisi için tartışmalıdır. Omuz artrit bazı özel belirtiler için, yararlı olabilir.

  * Omuz Değiştirme Cerrahisi
  Romatizmalı kıkırdak kaldırılır ve bu işlemde bir metal ve plastik top ve yuvalı omuz yerleştirilir implant. Bu mükemmel bir seçenek ağrı şiddetli omuz artrit ile ilişkili rahatlatmak etmektir.

  # Omuz Değiştirme Ters
  Çünkü top ve soket tersine bu bir ters omuz yerine denir; topu kürek kemiği üzerine yerleştirilir ve soket kol kemik üzerine yerleştirilir. Bu ters teknik bir sigara ile daha iyi işlev sağlar-Rotator cuff işleyen.
  16 Aralık 2009
  #1
 2. Omuz Kireçlenmesi Nasıl Olur? Belirtileri ve Tedavisi Cevapları

soru sor

Omuz Kireçlenmesi Nasıl Olur? Belirtileri ve Tedavisi