PEYGAMBERİMİZİN sağlıkla ilgili hadisleri

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, cagoooo üyesi tarafından 23 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. PEYGAMBERİMİZİN sağlıkla ilgili hadisleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. “Sizlerden her kim vücutça sağlıklı; canından ve malından korkusuz ve huzurlu; günlük yiyeceği de yanında olarak sabahlarsa, sanki dünyanın bütün nimetleri kendisinde toplanmış gibi olur.”
  “İnsanlar şu iki şeyde aldanmıştır; bunlar sağlık ve boş vakittir

  “İnsanoğlu için tıka basa dolu mideden daha zararlısı yoktur.”

  “İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır. İnsanoğluna belini doğrultacak üç lokma yeterlidir. Eğer ille de fazla yemek isterse karnının üçte birini yemeğe, üçte birini içmeye, üçte birini ise nefes alıp vermeye (havaya) ayırsın.”


  “İçinizde Allah’ın en nefret ettiği kişiler: Çok uyuyan, çok yiyen ve çok içen kimselerdir.”  “Birçok hastalığın sebebi çok yemedir.”  “Allah’a en sevimliniz az yiyenleriniz, vücutça da hafif olanlarınızdır.”
  “Allah’ı zikrederek ve namaz kılarak yediklerinizi eritiniz. Yemeği yedikten sonra uyumayınız. Zira kalbiniz kararır. Yemekten sonra ise çok hareket etmeyiniz, bunun zararını görürsünüz.”

  “Oruç tutun ki sıhhat bulasınız
  23 Kasım 2007
  #1
 2. PEYGAMBERİMİZİN sağlıkla ilgili hadisleri Cevapları

 3. Rapor şeklinde yani liste olrak neden yazmıonuz yha video koymayın sadece liste halinde yazın da anlayalım bunu bulmak için insan 40 tane yer mi arasın kardeşim liste şeklinde yapsanız tam olur herkes burayı kullanır sadece 2 kuruş fazla verirsiniz olmuyo cimrillik yapıonuz peygamberimizin bilgileri hakkında günah yaaa!!!
  8 Kasım 2010
  #2
soru sor

PEYGAMBERİMİZİN sağlıkla ilgili hadisleri

Alakalı Aramalar:

 1. sağlıkla ilgili hadisler

  ,
 2. peygamber efendimizin saglikla ilgili hadisleri

  ,
 3. peygamberimizin sağlıkla ilgili hadisleri

  ,
 4. hz muhammedin sağlıkla ilgili hadisleri,
 5. sağlık hadisleri,
 6. sağlıkla ilgili hadis,
 7. peygamberimizin sağlık ile ilgili sözleri,
 8. peygamberimizin sağlıkla ilgili hadisler,
 9. peygamberimizin saglikla ilgili,
 10. sağlıkla ilgili 40 hadis