Projeksiyon Cihazı satınalma rehberi

İsimli konu WH 'Donanım Bileşenleri' kategorisinde, ziyaaktas üyesi tarafından 23 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Projeksiyon Cihazı satınalma rehberi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Projeksiyon Cihazı satınalma rehberi

  Chip Online sizlere projeksiyon cihazı alırken dikkat etmeniz gereken noktaları açıklıyor.[​IMG]
  [​IMG]CHIP Online projeksiyon cihazı satın almayı planlayan kullanıcılara kılavuzluk edecek bir mini rehber hazırladı. Cihazları iKi ana kategoride kullanım hedefine göre kategorilendirdik ve seçim yaparken hayatınızı kolaylaştırmayı hedefledik.

  Ofis kullanımı için uygun modeller
  Optoma HD70, NEC WT610E, Sharp XG-MB50XL
  Projeksiyon cihazlarını CRT ve LCD gibi görüntü üreten diğer cihazlardan ayıran temel nokta görüntünün cihazın dışında perde gibi bir yüzeyde yansıtılarak elde edilmesidir. Bu karakteristiğinden dolayı projeksiyon cihazı alırken dikkat edilmesi gereken özel parametreler bulunmaktadır.
  Ofis sunumları için alınacak bir projeksiyon cihazları için pek çok faktör göz önüne alınmalıdır. Görüntü çoğunlukla metin ve grafiklerden oluşacaktır. Oda içindeki ışık kontrol edilebilir olabilir ya da olmayabilir. Video görüntülerinden ziyade Powerpoint veya Flash sunumları kullanılacaktır. Bütün bunlar göz önüne alındığında alınacak cihaz ışığı yeterince güçlü, çözünürlüğü yeterli ve taşınabilir bir cihaz olmalıdır. Renk genişliği veya siyah doygunluğu ofis sunumlarını pek etkilemeyeceği çok önem taşımayacaktır.

  Resim veya Powerpoint sunumlarını kaliteli bir şekilde yansıtmak için ışık parlaklığı en az 2000 ile 3000 lümen arasında bir cihaz seçin. Sunum kaynağının çözünürlüğüne ve tabi bütçenizin durumuna göre 800x600 ile 1600x1200 arasında bir cihaz tercih edin. Taşınabilirlik açısından 4 kg veya daha aşağısında bir cihaz farklı lokasyonlara götürmenizi kolaylaştıracaktır. Dahili hafızası, kart okuyucu veya USB girişi olan cihazlar tercih sebebi olabilir böylece sunumlarınızı veya resimlerinizi flaş belleklerden direk kullanabilirsiniz. Son olarak cihazın VGA portu olduğundan ve her türlü dizüstü veya masaüstü bilgisayar ile sorunsuz çalışağından emin olun.
  23 Kasım 2007
  #1
 2. Projeksiyon Cihazı satınalma rehberi Cevapları

 3. paylaşım için tsk
  7 Ekim 2008
  #2
soru sor

Projeksiyon Cihazı satınalma rehberi