Prostat Masajı Nasıl Yapılır Video Prostat Masajı Nasıl Yapılır

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 11 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Prostat Masajı Nasıl Yapılır Video Prostat Masajı Nasıl Yapılır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Prostat Masajı Nasıl Yapılır Video Prostat Masajı Nasıl Yapılır ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, prostat masajı nasıl yapılır video ve prostat masajı nasıl yapılır hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  prostat masajı video erkeklerde iltihap kronik prostat iltihabı nasıl tedavi edilir prostat bezi iltihabı prostatit prostat tedavisi prostat için ne yemeli

  Erkek Sağlığı: Prostatit - Prostat İltihabı  Prostatit Nedir? - Prostatik Çeşitleri Nelerdir? - Tedavisi Nasıl Yapılır?


  Prostatit; prostat iltihabına verilen genel isimdir.

  Akut Bakteriyel Prostatit


  Genellikle prostat absesi ile birlikte bulunur. Gram negatif adı verilen bakteri grubu tarafından meydana getirilirler. En sık neden olan bakteriler: E. coli, proteus ve klepsielladır. Bazen stafilokok ve enterokok gibi gram pozitif bakteriler de neden olabilir.

  Titremelerle yükselen ateş, idrar yollarına ait şikayetler, ve penis ile makat arasında ağrı ile kendini gösterir. İdrar yapamama, eklem ağrıları ve kas ağrısı da eşlik edebilir. Bazen absenin kendiliğinden boşalması sonucu penisin ucundan akıntı gelir.

  Tedavide genelde ikili antibiyotik enjeksiyonu tercih edilir. İdrar tutulumu varsa penisin hemen üzerinden enjektör ile idrar dışarı alınır. Abse varsa boşaltılır.

  Kronik Bakteriyel Prostatit


  Yine yukarıda adı geçen bakteriler neden olur. Prostat masajı ile alınan örnekte bakteri üretilebilir. Muayene sırasında ağrı meydana gelmez. Ateş gibi akut enfeksiyon bulguları yoktur.

  Tedavide esas; prostat sıvısına en fazla geçen antibiyotiklerle uzun süreli tedavi uygulamaktır (3 ay kadar). Tedavide trimetoprim-sulfametoksazol, sadece trimetoprim, indanil karbenisilin, doksisiklin ve eritromisin kullanılabilir.

  Kronik bakteriyel prostatit ile sıklıkla karışan durum, kronik abakteriyel prostatittir. Bu hastalıkta klamidya, mikoplazma, üreaplazma gibi mikroorganizmaların etken
  11 Haziran 2013
  #1
 2. Prostat Masajı Nasıl Yapılır Video Prostat Masajı Nasıl Yapılır Cevapları

soru sor

Prostat Masajı Nasıl Yapılır Video Prostat Masajı Nasıl Yapılır