Satılık 0 KM Bebek ...........................

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, ozan güneri üyesi tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır. Satılık 0 KM Bebek ........................... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Çocuğu olmayan aileler, internetten evlatlık aramaya başladı. Bebek sitelerine “evlatlık bebek arıyorum” diye ilan bırakan bayanlar, daha çok yetim ve öksüz çocukları tercih ediyor.
  Son dönemlerde internet sitelerine verilen ilanlara bir yenisi daha eklendi. Anne olmak istediklerini belirten bayanlar, internet üzerinden evlatlık bebek arıyor. İnternet sitelerine “evlatlık bebek arıyorum” şeklinde ilan bırakan bayanlar, yetim ve öksüz çocukların aileleri başta olmak üzere maddi sıkıntı çeken ailelere, çocuklarını evlatlık vermeleri için çağrıda bulunuyor.
  Çocuklara iyi koşullar sunacaklarını belirten ilan sahipleri, çocuklarda cinsiyetinden yaşına kadar aradıkları bütün özellikleri belirtiyor. İşte ilginç ilanlardan ikisi:
  ‘SATILIK İSTEMİYORUM’
  Heline (Ankara): “6 aylık ya da henüz doğmamış evlat edinebileceğim bir bebek arıyorum. Durumu gerçekten kötü ailelere ve özellikle yetim ya da öksüz bebeği olan anne veya babalara sesleniyorum. Bebeğinizin iyi şartlarda büyümesini ve okumasını istiyorsanız; lütfen benimle e- mail aracılığıyla irtibata geçiniz. Satılık bebek aramıyorum.” Urfa (Şanlıurfa: “9 yıllık evliyiz.
  Mutlu bir yuvamız var. Bizim de evladımız olsun diye bu ilanı veriyorum. Kız çocuğu evlat edinmek istiyoruz. Bizden hiçbir maddi ve manevi destek istemeyen, durumu kötü olup da çocuğuna bakamayan ailelere sesleniyorum. Lütfen ciddi ve gerçekçi kişiler bana ulaşsın. Eşim baba, ben ise anne olmak istiyorum.”
  ‘İNANDIRICI DEĞİL’
  İnternette dolaşan ilanların inandırıcı olmadığını kaydeden Çocuk Psikoloji Merkezi’nden Uzman Psikolog Alanur Gözal, bayanların, annelik duygularının kullanıldığını belirtti. Gözal şöyle konuştu: “Pek çok insan için, internet yeni bir pazar alanı. Bu yüzden de insanlar düşündükleri her şeyi internetten aracılığıyla insanlara ulaştırıyor. Evlatlık edinmek çok güzel, fakat yolu internet değil. Bayanların annelik duyguları kullanılarak insanlara ulaşılmaya çalışılıyor.”
  23 Şubat 2009
  #1
 2. Satılık 0 KM Bebek ........................... Cevapları

 3. çok saçma ya tüp bebek denen bişi var
  23 Şubat 2009
  #2
 4. tüpler sıfır kilometre olmayabilir ama :):):)
  23 Şubat 2009
  #3
 5. paylaşım için sağol...
  23 Şubat 2009
  #4
 6. oda güzel kaç model.............
  23 Şubat 2009
  #5
 7. orası belli değil demekki tüpler çalışmıyo
  son kullanma tarihimi geçmiş ne :)
  24 Şubat 2009
  #6
soru sor

Satılık 0 KM Bebek ...........................