Son 100 Yılın Saç Modelleri

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, ziki üyesi tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. Son 100 Yılın Saç Modelleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. son 100 yılın saç modelleri


  Son 100 Yılın Saç Modelleri

  Hepimizin bildiği gibi moda dünyasında "in" iken "out" olabilirsiniz. Tarzlar gelir ve gider. Çok beğenerek giydiğimiz zamanında moda olan kıyafetleri ileride düşündüğümüzde ya da bir fotoğrafta gördüğümüzde hepimiz "Şu halime bak" diye düşünmüşüzdür. Bunun aynısı saçlarımız için de geçerli. Herkes hayatı boyunca yanlış saç stili hatasına düşmüştür. 100 yıl öncesine dönüp en çok sorgulanan saç stillerine bakalım. (Eminiz içlerinden bir ya da iki tanesini daha önce denemişsinizdir)

  [​IMG]

  1920'ler: Shingle Kesimi
  Etek boyları kısaldıkça bayanlar saçlarının uzunluğunu da kısalttılar. 1920'lerde bu saç stili çok modaydı. 2009 yılında Katie Holmes ve Victoria Beckham bu modayı daha modern kıvrımlarla geri getirdiler. Bazı ünlüler bu saç stilinin zarif ve şık olduğunu kanıtladılarsa da bu saç kesimi herkese yakışacak bir kesim değil.

  1930'lar: Kıvırcık ve Dalgalı Saçlar
  Bu yıllarda kıvırcık saçlar modaydı.

  [​IMG]

  1940'lar: Middy Hair
  1940'ların modası katlı kesimlerdi. Kıvırcık saçlar hatta perma modası vardı. Düz saçlar kullanılmıyordu. Resimde Elizabeth Taylor da gördüğünüz gibi doğal dalgalar yana doğru duracak şekilde kullanılıyordu.

  [​IMG]

  1950'ler: Kovan
  1950'lerde saçların görünümü basitti. Kabarık ve bol spreyli saçlar kullanılıyordu. Kovan saç stili bayanlar arasında çok popülerdi ve bu stil 10 yıl boyunca moda olarak sürdü. Audrey Hepburn "Tiffani'de Kahvaltı" filminde bu saç stili ile örnek teşkil etti.

  [​IMG]

  1960'lar: Hair Flip
  1960'lardaki saç stilleri, 50'lerde moda olan stilden bir sonraki dönemdeki gösterişli saçlara geçiş dönemiydi. Beatles'ın gelmesi ile erkek grup fenomenleri etkili oldu. Bu durum erkeklerin standart saç kesimini ihlal etti ve bayanlar da rekabet etmek durumunda kaldılar.
  [​IMG]

  1970'ler: Serbest Saçlar

  Bu dönemde bayanlar sarma çubuklar,bigudiler ve saçlarını tutturmaktan kurtulmuşlardı. 1970'lerde saçlar kendi haline bırakılmıştı. Büyük bandanalar ve göz farları ile görünüm tamamlanıyordu. Farah Fawcett kabarık vegür saçları markalaştırdı.

  [​IMG]

  1980'ler: Daha büyük saçlar

  Herkes daha büyük saçlara sahipti. Bu kısa saçlı bayanları da etkilemişti onların saçlarıda büyük görünüyordu. Isı silindirleri yerlerini saç kurutma makinelerine bıraktılar.

  [​IMG]
  1990'lar: Mullet

  Hepimiz bu görünüme aşinayız: Önler kısa arkalar uzun.

  [​IMG]

  2000'ler: "Kate Gosselin" Kesimi
  Fazla söze gerek var mı? Jon ve Kate Plus Eight televizyonda bu stille etki bıraktılar fakat Kate'in çirkin saçları daha fazla ses getirdi. Aslında son zamanlarda saçlarında değişiklikler olsa da, saç stili bu 10 yıl üzerinde kalıcı bir etki yaratmıştır.

  [​IMG]

  Bonus: Faux-hawk
  Bu stil gerçekten moda olmuştur. Erkeklerde saçlarının ortalarını kazıtıp bu modeli yaratmaya çalışmışlardır. Rihanna da resimde görüldüğü gibi bu saç kesimi ile büyük bir etki yaratmıştır.

  Geçtiğimiz 100 yıl boyunca bayanların saçları bir sürü ısıya, saç spreylerine maruz kaldı. 10 yıllık her dönemde başka bir saç stili moda oldu. Bakalım önümüzdeki 10 yıllık dönemde hangi çılgın saç stili moda olacak?

  [​IMG]
  13 Şubat 2010
  #1
 2. Son 100 Yılın Saç Modelleri Cevapları

 3. TeşekkürLer tatLım =)
  16 Şubat 2010
  #2
 4. [​IMG]

  Paylaşım için teşekkürler canım, benim favorim bu..
  16 Şubat 2010
  #3
 5. bişey değiL şekeRim :happy:

  ReCa edeRim canımcım:happy:
  17 Şubat 2010
  #4
 6. Paylaşım için teşekkürler =)
  6 Mart 2010
  #5
 7. Reca edeRim..
  7 Mart 2010
  #6
soru sor

Son 100 Yılın Saç Modelleri