Sosyoloji Bölümü Mezunlarının İş İmkanları Ne İş Yapar Nerde Çalışır

İsimli konu WH 'Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 15 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Sosyoloji Bölümü Mezunlarının İş İmkanları Ne İş Yapar Nerde Çalışır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sosyoloji bölümü mezun olunca ne yapar biliyor musunuz? Sosyoloji öğrencileri ne iş yapar, nerde çalışır? Sosyoloni bölümünden mezun olanlar nerde çalışır? Mezun öğrencilerin iş imkanları nelerdir?

  Sosyoloji bölümü mezunlarının iş imkanları  Sosyoloji bölümünü bitirenler "Sosyolog" ünvanı ile görev yapmaktadırlar. Sosyologlar, toplumda, grup yaşantısı sonucu ortaya çıkan sosyal ilişkileri, toplumsal kurumların kökenini ve gelişimlerini belirleyen ilke ve kuralları,tarihsel belgeleri inceleyerek, gözlem ve görüşme gibi yöntemlerle sahada araştırmalar yaparak ortaya çıkarmaya çalışırlar; eğitimciler, yasa koyucular ve planlama uzmanları için toplum yapısı hakkında bilgi toplar ve bunları yorumlarlar. Sosyologlar, aile, suçluluk, nüfusbilim (demografya), endüstri ve tarım sorunları, köy-kent yerleşmeleri, sosyal ekoloji,siyaset ve hukuk sosyolojisi gibi alanlarda uzmanlaşabilirler

  Sosyoloji bölümü mezunlarının nerde çalışır?  Çalışma Alanları
  : Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar. Türkiye gibi hızlı bir toplumsal değişme ve gelişme sürecinde bulunan bir ülkede,toplum planlaması ve yapılan hizmetlerin sonuçlarının izlenmesi için sosyologların çalışmalarına gereksinme vardır ve bu giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyoloji bölümü öğrencileri felsefe ve psikoloji alanında da yeterli düzeyde eğitim gördükleri ve öğretmenlik sertifikası aldıkları takdirde orta dereceli okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev alabilirler.
  15 Mayıs 2012
  #1
 2. Sosyoloji Bölümü Mezunlarının İş İmkanları Ne İş Yapar Nerde Çalışır Cevapları

 3. nerden alınabilir öğretmenlik sertifikası
  1 Haziran 2013
  #2
 4. Sosyoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar

  1 Haziran 2013
  #3
 5. ben hiç memnun kalamadım
  2 Haziran 2013
  #4
soru sor

Sosyoloji Bölümü Mezunlarının İş İmkanları Ne İş Yapar Nerde Çalışır

Alakalı Aramalar:

 1. sosyoloji okuyan ne olur

  ,
 2. sosyolog ne iş yapar

  ,
 3. sosyoloji okuyanlar ne is yapar

  ,
 4. sosyoloji mezunu nerelerde iş bulabilir,
 5. sosyoloji okuyanlar ne iş yapabilir,
 6. aof sosyoloji mezunu ne yapar,
 7. aöf sosyoloji okuyanlar ne iş yapar,
 8. sosyoloji mezunu hangi iş alanlarında ne görevde calışabilir,
 9. sosyologlar nerede calisabilirler,
 10. sosyologlar ne isler yapar