SuntaLam Nedir? - Suntalam Nasıl Yapılır?

İsimli konu WH 'Genel' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. SuntaLam Nedir? - Suntalam Nasıl Yapılır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. SuntaLam Nedir? - Suntalam Nasıl Yapılır?

  Vasıfsız, ince çaplı odunların hammadde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Odunlar, yongalama makinelerinde küçük parçalara bölünür. Kurutma fırınında belli bir nem oranına indirilir ve eleme işleminden sonra, tutkalla karıştırılır. Alt, orta ve üst olmak üzere, tabakalar halinde serilir. Belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenen malzeme, tutkalın reaksiyona girmesi ile, ‘masif’ bir malzeme haline gelir. Daha sonra zımparalanan levhalar,bekletildikten sonra, tüketime sunulur.
  SuntaLAm, sunta levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla elde edilir
  31 Ağustos 2008
  #1
 2. SuntaLam Nedir? - Suntalam Nasıl Yapılır? Cevapları

 3. gayet güzel anlatmışsın mevzuyu ancak daha detaylı bilgiyi nerden bulabiliriz

  Yüzeylerine kağıt esaslı reçine ya da PVC kaplanmış yonga levhalardır. Reçine kaplı levhalar piyasada suntalam olarak bilinir. Bu levhalar PVC kaplı olanlara göre daha çok kullanılır.

  Çeşitleri: Kaplanmış yonga levhalar yüzeylerine yapılan işleme göre dörde ayrılır.


  ·[FONT=&quot] [/FONT]Reçine kaplı olanlar
  ·[FONT=&quot] [/FONT]Pvc kaplı olanlar
  ·[FONT=&quot] [/FONT]Boyalı olanlar
  ·[FONT=&quot] [/FONT]Ahşap kaplamalı olanlar.
  6 Kasım 2008
  #2
soru sor

SuntaLam Nedir? - Suntalam Nasıl Yapılır?