Tavşan nasıl yıkanır?

İsimli konu WH 'Hayvanlar Alemi' kategorisinde, !.Akeneton.! üyesi tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Tavşan nasıl yıkanır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Tavşanları yıkamak gerekmez yıkanmayı sevmezler zaten. Sadece çok aşırı bir kirlenme olursa mesela bahçede üstü çok fazla çamur, toz toprak oldu veya ishal oldu üzerine pislik bulaştı bu gibi durmlarda yıkaya bilirsiniz. Tavşanınızı suyla sabun, şampuan kullanmadan sadece gövdesini yıkamalıyız kafasını yıkamamalıyız.
    Çünkü kafa bölümünde kulaklara su kaçma ihtimali var buda mantara sebeb olur ya da ağızdan burundan su kaçıp daha önemli bir hastalığa neden olabilir. Bu nedenle temiz bir tavşanı yıkamaya hiç gerek yok zaten tavşanı yıkamak onu sitrese sokar. Sadece çok aşırı bir kirlenmelerde yıkamalıyız. Eğer illada yıkamak zorunda kalırsak tazikli suyla değilde sadece hafif bir suyla veya nemli bi bezle silmek daha ideal dir. Çünkü çok yoğun bir suyla yıkarsak kurulamakta zor olur ve kurularken fön makinası kullanmamalıyız bu tavşanınımızı çok korkutup sitrese sokar. Bunun yerine bir havluyla ıslaklığı alıp kurutmalısınız. Daha sonra eviniz yeterli sıcaklıktaysa onu kendi halinde bırakın o zaten kenliğinden kurur.

    [​IMG]
    5 Nisan 2011
    #1
  2. Tavşan nasıl yıkanır? Cevapları

soru sor

Tavşan nasıl yıkanır?