Testis Muayenesi Testis Muayenesi Video

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 14 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Testis Muayenesi Testis Muayenesi Video hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda testis muayenesi ve testis muayenesi video hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Testis Muayenesi Testis Muayenesi Video ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  penis muayene video kendi kendine testis muayenesi penis muayenesi nasıl yapılır erkeklerde testis inceleme nasıl oluyor testis muayene vidosu

  [​IMG]

  Erkek Sağlığı: Testis Muayenesi  Testis Muayenesi Nasıl Yapılır?


  Testis kanseri potansiyel bir katildir,ama erken yakalandığında genellikle iyileştirilebilir.

  Bir iki dakikalık basit bir muayene testislerdeki bir oluşumu ilk safhalarında belirleyebilir. Kadınların kendi göğüslerini incelemeleri gibi, testislerin kendiniz tarafından incelenmesi de önemli ve kolaydır ve hayat kurtarabilir. Testis kanserine yaşlı erkeklerden çok genç erkeklerde rastlandığı gibi, bu kendini muayene lise yaşlarında başlamalıdır.

  Bir incelemeyi duştan veya ilik bir banyodan sonra, skrotumun (torbanın) derisi gevşek ve rahatken yapmak gerekir. Testisler tek tek muayene edilmelidir. Testisi elinize alıp başparmağınızla yüzük parmağınız arasında yuvarlayın. Bunu yaparken, testisin üzerinde yumru olup olmadığına bakın. Ayrıca, testisin bir önceki muayeneye göre kıyasla,büyümüş, sertleşmiş veya başka türlü değişmiş olup olmadığına dikkat edin. (Testisin üzerine doğru hissedilen küçük katı kısım testisin normal bir bölümüdür; testisin tepesinden yukarı uzanan boru da anormal bir oluşum değil, testisle skrotumun normal bir parçasıdır.)

  Testisin üzerinde bir yumru veya içinde bir değişiklik hissederseniz, bunun mutlaka kanser olması gerekmez. Ama ne olduğunu anlamak için hemen doktorunuzu ziyaret edin.
  14 Temmuz 2013
  #1
 2. Testis Muayenesi Testis Muayenesi Video Cevapları

soru sor

Testis Muayenesi Testis Muayenesi Video