Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi

İsimli konu WH 'Kültür' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 14 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi

  Ders:Türkçe
  Tema:Birey ve Toplum
  Konu:Toplumsal dayanışmanın bizler ve ülkemiz için önemini

  Toplumsal Dayanışma

  Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

  İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır.

  Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır.

  Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdehalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

  Kısaca Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız.
  14 Kasım 2007
  #1
 2. Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi Cevapları

 3. çokkkkkk güzel ama çok azzzzzz
  10 Kasım 2008
  #2
 4. çok azzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
  10 Kasım 2008
  #3
 5. bok gibi
  kusvam ıyyy çok kıd
  sa
  25 Kasım 2008
  #4
 6. yaaaaa arkadaşlar yazılar güzelde şunları maddeler halinde yazsanız yani toplumsal dayanışmanın ülkemiz ve bizlere katkıları,sonuçları lütfen acil lazımmm:(:(:(:(:(:(
  5 Mayıs 2009
  #5
 7. çok güzel olmuş da bana göre sırasız ve düzensiz:(:(
  24 Mayıs 2009
  #6
 8. bence güzel ama kısa ama yinede ben 95 alım benim için hava hoş
  11 Ocak 2011
  #7
 9. az ama bana yeter
  19 Mart 2011
  #8
 10. Güzel olmuş than you !!!
  12 Nisan 2011
  #9
 11. çok az bana yetmez birde örneklerle verin yaaaa uffff acil hadi ya veri cok cok co verin
  20 Kasım 2011
  #10
 12. güzel olmus ellerinize sağlık az amaa sorun değil
  19 Nisan 2012
  #11
soru sor

Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi