Turgut Özal Ne Zaman Öldü?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 23 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Turgut Özal Ne Zaman Öldü? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Turgut Özal ne zaman öldü cevaplar mısınız? Eski cumhurbaşkanımız ne zaman öldü acaba?
  23 Nisan 2012
  #1
 2. Turgut Özal Ne Zaman Öldü? Cevapları

 3. Turgut Özel Ölümü - Ne Zaman Öldü - Turgut Özal Ölüm Tarihi, Ölüm Yılı


  Turgut Özal, 17 Nisan 1993'te 5 ülkeyi kapsayan 12 günlük Türkistan gezisinden sonra ölmüştür. Özal'ın cenazesine Türkiye'nin dört bir yanından yüzbinlerce kişi akın etmiş, televizyonlardan canlı yayımlanmış; ülkede bayraklar yarıya indirilmiştir. Dönemin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Turgut Özal ile de yakın dost olan George H. W. Bush beklentilerin aksine cenaze törenine katılmamıştır. "Öldükten sonra beni İstanbul’a defnedin, kıyamete kadar Fatih Sultan Mehmed’in manevi ruhaniyeti altında bulunmak istiyorum" şeklindeki vasiyetine uyularak kendisi tarafından yaptırılan eski başbakan Adnan Menderes'in anıtmezarının bulunduğu Topkapı'da, Vatan Caddesi üzerinde kendisi adına hazırlanan anıtmezara defnedildi.

  Bir suikasta kurban gitmiş olabileceği de yıllardır tartışılmaktadır. Turgut Özal'ın limonatasına katılan arsenikle zehirlendiği iddiasını ortaya atan eşi Semra Özal, delil olarak da saç örneğini ABD'de tahlil ettirdiğini belirtmektedir.
  23 Nisan 2012
  #2
soru sor

Turgut Özal Ne Zaman Öldü?

Alakalı Aramalar:

 1. turgut özal kaç yılında öldü