Türkiye 2011 Yılı En İyi Dj'leri...

İsimli konu WH 'Müzik' kategorisinde, jerudan üyesi tarafından 6 Aralık 2011 tarihinde yazılmıştır. Türkiye 2011 Yılı En İyi Dj'leri... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. DJ (Disc Jokey) müziği, eğlence sektörünün önemli parçalarından biri artık. Hatta kendi eğlence hayatını ve sektörünü bile yarattı. Dışarıdan bakınca DJ'ler, zaten varolan şarkıları pikaba takıp bozarak, değiştirerek dinleten insanlar gibi görünüyorlar. Oysa bir besteciden çok az farkları var. Tamamen yepyeni müzikler yaratabiliyorlar. Birbirlerine olan üstünlükleri de buradaki başarılarında yatıyor. İşte Türkiye'nin en iyi DJ'leri...

  DJ Engin Akkaya

  1989 Antalya/Alanya doğumlu. Gerçek adı Engin Akkaya; ama hayranları onu Dj Engin Akkaya olarak tanıyor. Türkiye'de sayısız başarılara imza atan ve 22 yaşındaki genç sanatçı, kimsenin yapamadığı çalışmalara imza atmış ve her alanda üstesinden geldiği başarılarını grurla söyleyebilen tam bir sanat ve kültür aşığı. Bestekar, aranjör, dj, senarist ve yaptığı binlerce birincilik saymakla bitmez. Kendini geliştirmek ve daha çok başarılara imza atmak için her yolu deneyen Engin Akkaya, 2 adet kitap, 4 adet müzik albümü ve sayısız aranjörlük yapmış, Şimdi ise çok farklı bir çalışma içerisinde.. Kendisini hayranları samimi, sevecen ve yardımsever olarak tanımlıyor. Çıktığı konser ve setlerinde çok geniş bir yelpazede, hemen hemen her tarzdan şarkılar çalıyor ve kendisi seslendirmeler yaparak hayranlarını mest ediyor. Grup Bomba ve bir kaç grubunun da ayrıca kurucularından. Antalya başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışı konserleri büyük ses getirmektedir..

  DJ Fuchs

  1972 doğumlu. Gerçek adı Ali Şahinbaş. Avusturya Lisesi mezunu, Northwestern University'de ekonomi okumuş. Beş yıl boyunca P&G'de satış ve pazarlamada çalıştı. DJ'liğe hobi olarak başladı. En çok house müzik ve türevlerini çalmaktan hoşlanıyor. Bugüne kadar Türkiye'de ve dünyada pek çok yerde, pek çok önemli DJ'le performans sergiledi. New York, San Francisco, Paris, Miami, Amsterdam, çaldığı bazı ülkeler. Candan Erçetin ve Teoman'a remixler yaptı.

  DJ Murat Uncuoğlu

  36 yaşında. Deep house, tech house, elektro house, progy house çalıyor. DJ'lik yapmaya 1987'de başladı. İlk resident DJ'liğini Bodrum Hadigari'de yaptı. Oradan Pasha İstanbul'a transfer oldu. Londra'ya gidip ses mühendisliği eğitimi aldı. Burada Marshall Jefferson ve BAM BAM gibi iki önemli prodüktörle tanıştı, İstanbul'a 1994'te döndü. Radyo 2019'un da kurucularından. Radio Oxigen prodüksiyon ekibinin başındaki isim. Tarkan, Sertab Erener, Kenan Doğulu, çalıştığı müzisyenlerden...

  DJ Tarkan

  1973 Frankfurt doğumlu. Üsküdar Anadolu Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi'nde Almanca Öğretmenliği okudu. Profesyonel müzik kariyeri, 1995'te Power FM'de DJ'lik yapmasıyla başladı. 2002'de Tempo dergisinin yaptığı ankette Türkiye'nin En İyi DJ'i seçildi. Ağırlıklı olarak house çalıyor. En büyük farkı yer, zaman ve atmosfere göre çok farklı setler çalabilmesi. Prodüktörlük de yapıyor.

  DJ Cure Shot

  Gerçek adı Kürşat. Ses benzerliğinden dolayı İngilizce Cure Shot ismini kullanıyor. Ağırlıklı olarak funky, tech house, deep tarzlarında çalıyor. Sektörün en eski Dj'lerinden Tangun'un kardeşi. DJ'lik kariyerine 1989 yılında Stüdyo 54'de başladı. 2019'da DJ'lik yaptı. Etilerdeki Extacy Club'da yabancı DJ'ler ile birlikte Underground House/Garage ve Techno deneyimini geliştirdi. 1998 yılında açılan High-End'in hem kurucu ortağı hem de resident DJ'i. Radyo kariyerinde 103.8 Dinamo'da cuma geceleri devam ediyor.

  DJ Cervus

  1979 İstanbul doğumlu. Asıl adı Göktuğ Çifti. Deep, progressive, tech-house, techno çalmayı tercih ediyor. DJ'likle ilgili ilk önemli deneyimi 1997'de Radio Cool'da çalışması oldu. 2001'de Hollanda merkezli Sadie Records'tan Subsky adıyla plaklar yayınladı. Crystal, Switch, Godet, Indigo ve 7th House, performans yaptığı kulüplerden bazıları. Dinamo 103.8'de radyo programı da yapıyor. Müzik prodüktörlüğüne de el atmış durumda.

  DJ U.F.U.K

  1969 doğumlu. Gerçek adı Ufuk Özgönül. Çubuklu ve Etiler 29, Taxim Night Park, 2019, 19, 20, High End, Magma, Scene, Switch ve 7th House bugüne kadar çaldığı yerler arasında. Ağırlıklı olarak house tarzında çalıyor. Prodüktörlük, müzik direktörlüğü ve yöneticilik de yapıyor. Amsterdam, Hamburg, Helsinki, Londra, Liverpool, Tel Aviv, Atina, Berlin, Bratislava'da performans sergiledi. İngiltere'nin en büyük dans festivallerinden Creamfields'de çaldı.

  DJ Onur Özer

  Geçtiğimiz yıl Indigo'daki performanslarıyla adını duyurdu. DJ'lik kariyerine 90'lı yılların sonunda başladı. Ağırlıklı olarak minimal ve tech house çalıyor. 2002'den itibaren yurtdışı performanslarına başladı. Almanya, Atina, Amsterdam'da büyük ilgi gördü. Önümüzdeki birkaç programında sadece dünya şehirleri var. İstanbul performansı için yılbaşından sonrasını beklemek gerekiyor. 2004'te Sweet Sense partilerinin de resident DJ'i olan Özer, elektronik müzikle ilgili plaklar yayınladı.

  DJ Mabbas

  1969 doğumlu. Gerçek adı Murat Abbas. 1996'dan itibaren hobi olarak başladığı DJ'lik macerasını 2000'den beri radyoculuğa ve profesyonel mekanlara taşıdı. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Sekiz yıl finans ve denetim sektöründe çalıştı. Bugüne kadar Rock'n Coke, Efes One Love, Phonem gibi önemli festivallerde sahne aldı. Çok yönlü dj setleriyle tanınıyor.

  DJ Yunus Güvenen

  1978 Paris doğumlu. Asıl mesleği elektrik mühendisliği. DJ'liği çok sık yapmıyor. Muzo B, Cervus ve Barış Türker ile kurdukları müzik şirketi RedFlagCollective bünyesinde elektronik müzik prodüktörlüğü yapıyor. Dünya çapında ilk kez Fire Recordings'ten yayınlanan Nefes plağıyla dikkat çekti. 2002'de Silver Planet, Hooj, Regress ve Bedrock Records için bir çok prodüksiyon gerçekleştirdi. John Digweed ve Sasha'nın hit parçalarına remix yaptı. Eserleri birçok kez BBC'de çalındı. Performans bazında artık çok görünmese de kendisini sitesinden (Yunus Güvenen************) takip edebilirsiniz.

  1.Dj Engin Akkaya MP3leri İniş = 1.786.125
  2.Dj Fuchs MP3leri İniş = 867.771
  3.Dj Murat Uncuoğlu MP3leri İniş = 469.145
  4.Dj Tarkan MP3leri İniş = 220.801
  5.Dj Cure Shot MP3leri İniş = 210.445
  6.Dj Cervus MP3leri İniş = 200.144
  7.Dj U.F.U.K MP3leri İniş = 150.709
  8.Dj Onur Özer MP3leri İniş = 99.872
  9.Dj Mabbas MP3leri İniş = 50.791
  10.Dj Yunus Güvenen MP3leri İniş = 20.407​
  6 Aralık 2011
  #1
 2. Türkiye 2011 Yılı En İyi Dj'leri... Cevapları

soru sor

Türkiye 2011 Yılı En İyi Dj'leri...