Vücut Çalışıyorum Erkekliğime Bir Zararı Olur mu?

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Vücut Çalışıyorum Erkekliğime Bir Zararı Olur mu? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Soru: Yaklaşık 3 yıldır vücut çalışıyorum. Aminoasit ve protein tozu dışında hiçbir şey kullanmadım. Çevremdekiler “Erkekliğine zarar verir” diyorlardı ama ben umursamIyordum. Bu yıl evleneceğim. Ağırlık çalışanların böyle bir riski olabilir mi? Psikolojik midir bilmiyorum ama sanki penis boyu küçüldü ve testislerim iyice sarktı. Böyle bir şey olabilir mi? Haftada 4 gün, 1 saat antrenman yapıyorum, fazla mı?
  Doç.Dr.Teoman KADIOĞLU: Proteinlerin yapıtaşları aminoasitlerdir, bunların çok aşırı olmadıkça tüketilmesinde vücut açısından sorun yoktur. Hormonal ilaçlar kullanmadığınız sürece kısırlık ve iktidarsızlık açısından diğer insanlardan farklı bir risk taşımazsınız. Kasları fazla büyütmek tıbben tavsiye edilen bir durum değildir. Ayrıca ağır spor yapanlarda testosteron salmımının azaldığı da bilinmektedir. Fakat bunlar bahsettiğiniz gibi penis, testis küçülmesi veya kısırlık, iktidarsızlık gibi belirgin değişikliklere neden olmazlar.
  7 Temmuz 2009
  #1
 2. Vücut Çalışıyorum Erkekliğime Bir Zararı Olur mu? Cevapları

 3. olmaz ya nolcak :D
  2 Ocak 2010
  #2
soru sor

Vücut Çalışıyorum Erkekliğime Bir Zararı Olur mu?