Windows 7 Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri - Windows 7 Çok Yavaş

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 14 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Windows 7 Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri - Windows 7 Çok Yavaş hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Windows 7 Yüklü Bilgisayarı Hızlandırındırma

  Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz birçok uygulama ve bu uyuglamalara ait servisler işletim sistemi açılırken başlatılır. Bu nedenle Windows 7 açılış süreside aynı oradan uzayacaktır.
  Kayıt Defteri (Registry) üzerinde yapacağımız birkaç değişiklik ile Windows 7 açılış performansını arttırabiliriz.
  İlk olarak Başlat (Start)’a tıklıyoruz, Arama (Search) bölümüne “regedit” yazarak Kayıt Defteri (Registry)’ne giriyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.
  HLKM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\MemoryManagement\PrefetchParameters
  PrefetchParameters anahtarı altında bulunan aşağıdaki kayıtların değerlerini sırasıyla değiştiriyoruz.
  EnablePrefetcher : 2
  EnableSuperfetch : 2

  [​IMG]
  Sistemimizi eski haline getirmek için değiştirmiş olduğumuz değerleri 3 yapmak yeterli olacaktır.
  14 Aralık 2009
  #1
 2. Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri - Windows 7 Çok Yavaş Cevapları

 3. Teşekkürler deniyorum
  28 Aralık 2009
  #2
 4. neden 3 yapılı iken bunu 2 ye düşürüyoruz burda anlamamız gereken püf nokta nedir? hız verelim derken güvenlik riski oluşturup sistemi teklikeye atmayalım. aydınlatırsanız tş
  28 Aralık 2009
  #3
 5. Bu yazımızda sizlerle Windows 7 hızlandırma yolları ve programlarını tanıtacağız. Bir çok kişi Windows 7 nin hızından memnun değil. Tabi hızından memnun olmayanlardan biride benim ve şu an XP kullanmaktayım. Peki neden Windows 7 daha yavaş gibi duruyor?  Bunun cevabı çok basit: donanımlarımızdan kaynaklanıyor. Şu an en hızlı işletim sistemi Windows 7 dir ancak bu donanımınız yetiyor ise geçerlidir. Siz 4GB RAM, 4çekirdekli bir bilgisayarda en çok Windows 7 den verim alırsınız ancak Windows 7 nin Sistem Gereksinimleri arasaında 1GB RAM var. Şöyle bir durum varki Windows 7 CPU yu fazla kasmazken sistem belleği yani RAM i adeta sömürüyor. Şu an benim XP imde böyle bir sorun yok çünkü XP, Windows 7 kadar çok hizmet taşımıyor (Zaten bence gerek yok...). Bizde bu yazımızda Windows 7 nin sistem performasını düşüren bazı gereksiz hizmetleri kapatacağız.


  Windows 7 Hızlandırma Yolları 1

  Bu yoldaki programımızın ismi Ccleaner. Bu program sistemi optimize etmekten çok bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları siler ve gereksiz dosya silmede bence en başarılı program.


  Windows 7 Hızlandırma Yolları 2

  Buradaki programımızın adı: Advantec System Care. Bence bilgisayarı hızlandırmadaki en etkili program. İçerisinde birçok araç ile sisteminizi optimize ederek bilgisayarınızdan eskisine göre daha fazla performans almanızı sağlar. Advantec System Care için:

  Bilgisayarinizi Hızlandırın Advanced SystemCare 3.7.3 Full
  Windows 7 Hızlandırma Yolları 3

  Burada ise Windows 7 Manager. Bu program ile bilgisyarınızdaki gereksiz dosyalardan kurtulabilir, diski birleştirebilir, sisteminiz gayet güzel ir şekilde optimize edebilirsiniz. İçerisinde 30 dan fazla uygulama bulunduran Windows 7 Manager sisteminizi daha kararlı hale getirebilir. Programın web sitesine gitmek için TIKLAYIN.


  Windows 7 Hızlandırma Yolları 4

  Bu yolda hiçbir program kullanmayacaksınız. Sadece altta yazdığım kurallara uymanız Bilgisayarınızdan program kullanmadan verim almanızı sağlayacaktır:

  * Bilgisayarınız açıldığında bir çok programda birlikte açılmakatadaır. Bunlar sistemi müthiş bir şekilde yorar. Bunun için başlangıçta açılan programları minimuma indirin. Bunu Advantec System Care ile yapabilirsiniz.

  * Disk birleştirme işlemini fırsat buldukça yapı. Disk birlerştirmeyi sadece sistemin yüklü olduğu diske yapmanız yeterli olacaktır. Bunu yapmak için: Bilgisayarım a girin >> hangi diske birleştirme yapacaksanız o diske sağ tılayın >> Araçlar bölümünden Disk Birleştirmeyi seçin. Bunu ayrıca Advantec System Care ile otomatik olarak yapabilirsiniz.

  * Kullanmadığınız programları mutlaka kaldırın. Bu bilgisayarınızı hızlandırmada katkı sağlayabilir.

  * Disk temizlemeyi kullanın. Kullanmak için: Bilgisayarım>>>Hangi diski temizleyecek seniz sağ tıklayın>>>Özellikler>>>Disk Temizleme ye tıklayın, istediğiniz konumları ayarlayın ve başlayın.

  * Virüs ve bunun gibi casus yazılımlara karşı bilgisayaraınızı koruyun.  Bir sorununuz varsa yorum bölümünü kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
  14 Nisan 2011
  #4
 6. Benim bilgisayarımın işletim sistemi windows7 home premium.
  İşlemci i7 870
  Ekran kartı Ati 6390 ve 128 bit, 2 gb

  Gta 4 de gece olunca bilgisayar biraz takılarak oynatıyor sebebini söyler misiniz

  12 Kasım 2011
  #5
 7. teşekkürler
  11 Ocak 2012
  #6

 8. ekran kartını sil yeniden yükle olmassa gtayıda sil olmassa format at yap bişeler :)))
  28 Nisan 2012
  #7
 9. kardeş bu hlkm yoktur
  18 Mayıs 2012
  #8
 10. hlkm yokki birader nası yapıcagız.... ??
  2 Haziran 2012
  #9
 11. arkadaşlar "hlkm"denilen şey "HKEY_LOCAL_MACHINE" anlamında... :)
  14 Haziran 2012
  #10
 12. oha yapmaın bilgi cöker
  18 Haziran 2012
  #11
 13. ya bencede kızılmaske bize dönerse cevap içim neden hklm den 3 olanları 2 yapıyıruz ve bu işlemden ne anlamam lazım?
  25 Temmuz 2012
  #12
 14. Arkadaşım genellikle sorulan soru neden böyle birşey yapalım denmiş. Anlamanız gereken yer şu windows un açılışta bazı hizmetleri aktif ettiğini güvenli modda açarken görüyoruz arkadaşım ordada atanmış bir değer var düşürtmemiş gidiş hızını artırıyor ve açılış süresini kısaltıyor hadi orda hiçbir değer atanmamış olsaydı biz rasgele bi değer atsaydık güvenlik açısından azda olsa şüphe uyandırırdı değilmi ? Yani kardeşimin dediği sadece regedit defterindebir değeri düşürtmek bundan güvenlik açısında hiçbirşey olmaz ama her defterin içindede değerlerle oynama performansı %30 düşürür.
  9 Ağustos 2012
  #13
soru sor

Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri - Windows 7 Çok Yavaş