Yay burcunun aşk hayatı

İsimli konu WH 'Yay' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 31 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Yay burcunun aşk hayatı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yay burcunun aşk hayatı

  Yay burcunun diğer burçlarla olan aşk, cinsellik ve ilişki uyumları hakkında her şey…

  [​IMG]

  Yay burcunun aşk uyum tablosu
  YAY-KOÇ: Heyecan verici maceralar
  YAY-BOĞA: Olmaması hayırlı
  YAY-İKİZLER: İlginç maceralara birlikte atılmak
  YAY-YENGEÇ: Yürümesi zor bir ilişki
  YAY-ASLAN: Ateşleyici bir ilişki
  YAY-BAŞAK: Gergin bir ilişki
  YAY-TERAZİ: Eğlenceli ve hareketli bir ilişki
  YAY-AKREP: Fazla sürmez
  YAY-YAY: Hızlı ve hareketli
  YAY-OĞLAK: Anlaşılmaz
  YAY-KOVA: Müthiş bir ikili
  YAY-BALIK: Dalgalı bir ilişki

  Yay burcunun diğer burçlarla olan ilişkileri


  Yay – Koç
  Son derece eğlenceli bir evlilik. Her ikisinin de serüvene açık olması, keşfetme duygularını körükler ve inanılmaz bir yaşam maratonuna imza atarlar. Yay'ın kendine güveni, Koç üzerinde kıvılcım etkisi yapar. Kavgaları kısa süreli ve geçicidir. Hatta karşılıklı fikir tartışmalarından büyük zevk alırlar. Kalpleri dillerinde olduğu için birbirlerinden sır saklamayı da beceremezler. Denemeye ve yaşamaya değer bu evlilikte her şey uyumlu bir şekilde ilerleyecektir. Her ikisi de iyi bir anne ve baba olurlar.

  Yay – Boğa
  Boğa hükmetmeyi sever. Yay buna asla izin vermez. Yay'a bir şey yaptırılacaksa, mantığına hitap edilmelidir. Boğa bunu zamanla öğrenecektir. Eğer gerçekten seviyorlarsa “deneme-yanılma” yöntemi ile evliliklerine en iyi modeli bulacaklardır. Sahiplenici Boğa'nın söylediği sözler Yay'a ters gelse de, mantığı için ona hayranlık duyar. İlişkinin temelini Boğa atarken, Yay da yapı taşlarını sıralar ve uygun bir evliliği birlikte yüklenirler.

  Yay – İkizler
  İkisi de yaşamı en uç noktalarda yaşadıkları için aralarında bir uyum söz konusudur. Şaşılacak derecede çok yönlü olan bu evlilikte “değişim” yaşam felsefesidir. Yay her yönüyle eğlenceli ve mutlu bir kişidir. Birbirlerinin özgürlüklerine karışmadıkları için evlilikleri uzun ömürlüdür. Tek kusurları, herkes kendi yoğunluğunu yaşarken birbirlerini unutma tehlikesidir. Yaşamları oldukça keyifli geçecek bu çifte, mutluluklar dilemekten başka söyleyecek sözümüz yok.

  Yay – Yengeç
  Her yönüyle doğru, fakat zamana ihtiyacı olan bir evliliktir. Yengeç'in fedakârlığı, beraberliğin temel ilkesidir. Yay yaramaz çocuklar gibi koştururken, Yengeç büyük bir sabırla onu bekler. Yay, korunma ihtiyacı duyduğunda hep Yengeç'e koşacaktır. Yay sabrı öğrenirse, evlilikleri uzun sürebilir. Yengeç ona direnme gücünü göstererek farklı bir ders verecektir.

  Yay – Aslan
  Enerji dolu bir evlilik. Her an patlamaya hazırlanan bir duygu yumağı. Yay'ın sabırsızlığı, Aslan'ı çileden çıkarsa da tutku dolu bir aşkı paylaşırlar. Neşeli günlerinde keyiflerine diyecek yoktur. Her ikisi de yaşamı zevkli kılabilmek için önlerine çıkan fırsatları kaçırmazlar. Bu ilişkinin tek olumsuz yönü öfkelerinin doruklarında olduğu günlerde, telafisi mümkün olmayan hatalar yapabilme riskleridir. Kendilerini frenlemeyi öğrenmeli ve evliliklerinin keyfini çıkarmalıdırlar.

  Yay – Başak
  IQ'sü çok yüksek bir evliliktir. Her ikisi de aklın verdiği tüm nimetleri sonuna kadar kullanırlar. Saatler boyu konuşup tartışabilirler. Başak’ın gereksiz ayrıntıcılığı, Yay'ın canını sıkar. Öfkesini yenemeyen Yay, ilk fırsatta onu kendi haline bırakarak gider. Yalnız kalan Başak, durumun anlamsızlığını bir türlü kavrayamaz. Akıl savaşlarını bırakarak, paylaşmayı öğrenirlerse denemeye değer bir evlilik diyebiliriz.

  Yay – Terazi
  Hoş bir evlilik. Cana yakın Yay, esprili zekâsıyla Terazi'yi bir anda büyüler. Dengeli yapısıyla ünlü Terazi de her zaman özgürce bir aşkın hayalini kurmuştur. Yay, ona bu olanakları fazlasıyla sunar. Fakat en özel duyguları paylaştıkları zamanlar bile Yay aniden bu evliliği bitirebilir. Mantık çerçevesinde kendilerini ayrılıklara her zaman hazır hissederler. Sonuç olumsuz olsa bile yaşadıkları hayal kırıklıklarına ikisi de katlanacaktır.

  Yay – Akrep

  Henüz evliliğin başındayken bile güçlükler onları bekler. Yay'ın sonsuz özgürlük çığlıklarını, Akrep asla duymaz. Bu konuda kör, sağır ve dilsizdir. Üstelik yoğun kıskançlık oklarını sürekli Yay'a gönderir. Paylaştıkları duygu yüksek boyutlarda ise iyimser Yay bundan gocunmayacaktır. Hatta aşkı uğruna her şeye katlanacaktır. Bu ateşli duyguların zamanla durulması gerekir, yoksa hiç istemedikleri halde ayrılık kapılarına dayanacaktır.

  Yay – Yay
  Yaşamı bu denli serüven gibi yaşayan bir ikiliye az rastlanır. Aynı dili konuşup, aynı şeyleri düşünmenin bazen olumsuzlukları olabileceğinin en iyi örneğidirler. Şiddetli aşk duygularının hemen ardından, özgürlük arayışları adına yaşanan kaçışlara alışmaları gerekir. Her ikisi de bunu problem yapmamayı öğrenirse, bu evlilikte her şey istedikleri gibi gidebilir. Aşkları zamanla olgunlaşacak, serpilip güzelleşecektir. Yeter ki gerekli zamanı tanısınlar.

  Yay – Oğlak
  Her şeyiyle zıt bir evlilik. Oğlak'ın iç disiplini ve kuralları arasında kendini kuşatılmış hisseden Yay, bu ilişkiyi başlattığı için kendine sürekli kızar. Her an kaçmaya hazırdır. Oğlak'ın tükenmek bilmeyen mantığından sıkılarak, her fırsatta kapris yapar. Bir gün her şeyin biteceğini bilse de bu ilişkinin garip kaosundan kendini kurtaramaz. Yaşamı garip bir şekilde paylaşırlarken, birbirlerini hiç kırmadan nedensiz ayrılırlar.

  Yay – Kova
  Hareketli ve enerjik bir yaşamın ayrılmaz iki ateş topudur. Birbirini bu kadar tamamlayan iki kişiye az rastlanır. Zevkler ve duygular aynıdır. Olaylara esprili yaklaşımlarıyla birbirlerine daha da bağlanırlar. Yay'ın neşeli tavırları, Kova'nın marjinalliği ile bir anda çakışır. Birbirlerini gördükleri anda kendilerini anlayacak olan kişiyle karşılaştıklarına o kadar emindirler ki ömür boyu sürecek bir evliliğin temelini atarlar.

  Yay – Balık
  Özgürlük savunucusu Yay'la Balık'ı bir arada düşünmek imkânsız gibi bir şeydir. Bu evlilik sürekli kendi dikenlerine takılacağı için zamanla kısır döngüye dönüşecektir. Yay, bir Balık'ın gereksiz alıngan ve duygusal davranışlarına alışamaz. Üstelik onun kadar içsel düşleri olan biri değildir. Balık ne kadar kendine dönükse, Yay da bir o kadar çevresiyle barışıktır. Her şeyiyle olumsuz bir evliliktir.
  31 Aralık 2009
  #1
 2. Yay burcunun aşk hayatı Cevapları

 3. teşekkürlerrrr
  24 Şubat 2010
  #2
 4. Yay – Terazi
  Hoş bir evlilik. Cana yakın Yay, esprili zekâsıyla Terazi'yi bir anda büyüler. Dengeli yapısıyla ünlü Terazi de her zaman özgürce bir aşkın hayalini kurmuştur. Yay, ona bu olanakları fazlasıyla sunar. Fakat en özel duyguları paylaştıkları zamanlar bile Yay aniden bu evliliği bitirebilir. Mantık çerçevesinde kendilerini ayrılıklara her zaman hazır hissederler. Sonuç olumsuz olsa bile yaşadıkları hayal kırıklıklarına ikisi de katlanacaktır

  Tşq.......... XD Ellerine Sağlık :tamam:
  29 Mart 2010
  #3
soru sor

Yay burcunun aşk hayatı