Yeni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar

İsimli konu WH 'Anne Ve Çocuk' kategorisinde, Derlerki üyesi tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Yeni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yeni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar

  Yeni doğmuş bebekler için en çok sorulan sorulardan biri; yeni doğan bebek ne zaman görmeye başlar?
  Bebekler ne zaman görmeye başlar, Bebekler görmeye ne zaman başlar, Bebekler ne zaman görür, yeni doğan bir bebek ne zaman görmeye başlar, yeni doğmuş bir bebek ne zamana görmeye başlar, Y
  eni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar, Bebekler ne zaman görür.

  [​IMG]


  Yeni doğmuş bebeğinizin ne zaman görmeye başladığını merak ediyor musunuz?

  Bebekler ne zaman görmeye başlar?

  Yeni doğan bir bebeğin gözleri tabi ki yetişkin bir insana göre çok küçüktür ve göz bebekleri de o oranda küçüktür.

  Yeni doğan bebeklerin görmesi ile ilgili bilimsel gerçekler; Normal olarak yeni doğan bebekler, doğumdan hemen sonra görebilir, duyabilir ve ağrı hissedebilirler. Yeni doğan bir bebek yaklaşık 29-30 cm uzaklıkta kırmızı renkli bir nesneyi salladığınız zaman bebeğiniz bunu fark eder, suratını asar ve çok kısa süreli de olsa nesneyi odaklamaya çalışır. Eğer nesne yavaş yavaş bir taraftan diğerine hareket ettirilirse, nesneye gözlerini dikip, kısa ve ani göz hareketleriyle nesneyi izleyebilir.

  Yeni doğan bebeklerin gözleri nesnelerin dışında ayrıca ışığın şiddetine de duyarlıdır. Bebeğinizin gözüne çok parlak bir ışık gelince bebeğiniz gözlerini kırpar, gözlerini sıkı bir şekilde yumar, kapalı tutar. Çünkü ışık şiddetine duyarlı göz bebekleri küçüldüğü için bebeğiniz de gözlerini kapatır.

  Yeni doğmuş bebekler, özellikle nesneleri fark eder. Ne olduğunu anlamasa da nesnelere odaklanır. Doğumdan itibaren biçimleri, desenleri ve çizgilerin düzenlenişini ayırt edebilir. Desenli yüzeyleri mat ya da parlak tek renklilere tercih eder. Şeritli ve köşeli nesnelere çember biçimlerden daha uzun süre bakar. Emzirme sırasında annenin gözleriyle bebeğin gözleri arasındaki uzaklık, bebeğin bir nesneyi en iyi odaklaya bildiği uzaklıktır. Bu göz göze ilişki çocukla anne arasındaki ilk iletişim yoludur.
  11 Mayıs 2012
  #1
 2. Yeni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar Cevapları

soru sor

Yeni doğmuş bebek ne zaman görmeye başlar

Alakalı Aramalar:

 1. bebek resimleri yeni