YuNus Balıklarının Mücizevi Özellikleri Bilim adamlarını Hayrete düşürüyor !

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, 4CaRNiVoR üyesi tarafından 3 Ekim 2009 tarihinde yazılmıştır. YuNus Balıklarının Mücizevi Özellikleri Bilim adamlarını Hayrete düşürüyor ! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  YUNUS BALIKLARININ MUCİZEVİ ÖZELLİKLERİ
  BİLİM ADAMLARINI HAYRETE DÜŞÜRÜYOR!

  İnsanoğlu teknolojide çok önemli ilerlemeler kaydederken, doğadaki eşsiz canlılardan çok büyük bir ilham alıyor.


  Canlılardaki hayret verici mekanizmaların taklit edilmesi ile çok gelişmiş teknoloji ürünleri ortaya çıkıyor.Yunus burnu taklit edilerek yapılan gemi pruvalarından yüzde 25 oranında yakıt tasarrufu yapıldığını biliyor musunuz?

  Ya da Concorde tipi uçakların tasarımında yunusların vücut yapısının örnek alındığını hiç duymuş muydunuz?

  Denizaltı yapımlarında da yunusların süngersi vücut yapısı bilim adamlarına çok önemli bir örnek olmuştur. Bu vücut yapısı örnek alınarak yapılan kaplamaların denizaltıların hızını yüzde 250 oranında artırdığını biliyor musunuz?

  Yunusların kendi aralarında ses dalgaları ile iletişim kurmaları da bilim adamlarına çok büyük bir ilham kaynağı olmuş, bilimsel çalışmalara yön vermiştir. Bu sistemin iletişimde bir çığır açtığından haberiniz var mı?

  Yunusların deniz içerisindeki hamile bir kadının bebeğini aynı bir ultrason cihazı gibi görüp, yanına gittiğini ve yardım ettiğini. Onunla iletişim kurmaya çalıştığını biliyor musunuz?

  Bilim Allah'ın yarattığı eşsiz güzellik ve özelliklerle donatılmış varlıkları örnek aldıkça çok büyük ilerleme kaydeder. Bilim, Allah'ın sonsuz kudretini ve yaratılış delillerini araştırdıkça çok hızlı bir şekilde gelişir.

  3 Ekim 2009
  #1
 2. YuNus Balıklarının Mücizevi Özellikleri Bilim adamlarını Hayrete düşürüyor ! Cevapları

 3. süper yha .. + rep
  4 Ekim 2009
  #2
 4. balığın yüzü çok tatlı ya :D teşekkürler.
  4 Ekim 2009
  #3
 5. güzel ve ilginç.....
  6 Ekim 2009
  #4
 6. wayy beaa +rep
  6 Ekim 2009
  #5
soru sor

YuNus Balıklarının Mücizevi Özellikleri Bilim adamlarını Hayrete düşürüyor !