Zevkli seks için 9 öneri

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, HiLaL-i TüRK üyesi tarafından 26 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Zevkli seks için 9 öneri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 20-40 yaşları arası seksin en yoğun yaşandığı, kadın ve erkeğin en aktif olduğu yaşlardır. Ancak bu yaş aralığının dışında da arzulanma arzusunu, vücuduyla barışık olma arzusunu, orgazm tecrübesini, fantezilerini iyi değerlendiren her birey hayatı boyunca cinsel yaşamını devam ettirebilir. [​IMG]


  Yaş ilerledikçe veya uzun birlikteliklerde cinsel istekte azalma, erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri, kadınlarda lubrikasyon-kuruma- problemleri meydana gelebilir. Bu gibi faktörler cinselliği de mecburiyettenmişcesine tek düze ve rutin hale getirebilir. Bu rutin yaşam; çiftlerin birbirleriyle yakınlaşmaları, arzularını muhafaza edebilmeleri, vücutlarıyla barışık olmaları, fantezilerini geliştirebilmeleri, cinsel tercihlerini gözden geçirmeleri gibi hususlarla önlenebilir.

  Cinsel IQ, kişinin tercihlerini, duygularını, seks sırasındaki kokusu ve çıkarttığı sesler ile vücudunu, cinsel aktivitedeki limitlerini, yasak olan ve olmayan noktaları ve yaşamak istediği değişiklikleri muhakeme etmesi ve tüm bu faktörlerle kendini kabullenmesidir. Bu nedenle iyi bir cinsel yaşamdaki önemi ölçülemez.

  İşte hatırlamanız gereken önemli noktalar:

  1: Seksin vücut görüntüsü ile hiçbir alakası yoktur. Mükemmel olmayan vücutlar da seksten zevk alır, partnerine zevk verir. Burada tarafların karşılıklı olarak dürüst ve saygılı olmaları, cinselliği bu şekilde yaşamaları önemlidir. Tatmin edici seksi oluşturan pozitif faktörler seks sırasında cinsel istek, tarafların müsaade yeteneği, haklarını değerlendirme yeteneği ,cinsellikle ilgili doğru bilgilere sahip olmaları, yeterli heyecanı hissetmeleri ve beyinsel konsantrasyon ile karşılıklı tensel kokunun birbirine çekici gelmesi olarak özetlenebilir.

  2: Eğlenmek de seksin bir parçasıdır. Kişilerin dilediğince özgür olması, fanteziler kurması, dürüstlük ve saygı çerçevesinde zevk aldığı şeyleri partnerine sunması, cinselliği ayrıcalıklı bir armağan olarak algılaması ve herkesin zevk almaya hakkı olduğunu kabullenmesi ile cinsel hayatları renklenecektir.

  3: Sekste sıklık önemli değildir. Evli bir çiftin seks yapma aralıkları tamamen kişilere göre değişen bir durumdur. Hiçbir çift seks yapma aralığı az diyerek aşağılanmamalıdır. Ancak sürekli birlikteliklerde veya evliliklerde periyodik bir yaklaşımı öneriyoruz. Özellikle karşılıklı sıcaklığı muhafaza etmek açısından periyodik aralıkları önemli buluyoruz. Periyodik belirli aralıklarla tatmin edici birleşmeler, aynı zamanda cinsel fonksiyonun devamı açısından da önemlidir.

  4: Sekste çekincelere yer yoktur. Seksin korkutucu çekince içinde değil, samimi ve açık olarak konuşulması mutlu bir cinsel yaşam için bir gerekliliktir. Çiftler birbirine hoşlandığı şeyleri söyleyebilmeli, kendini seks sırasında iyi ve rahat hissetmeli, seksin bir performans gösterisi veya ‘normal’ olması gerektiğini düşünmemelidir. Bu da ancak karşılıklı konuşarak mümkün olur.

  5: Çocuklu ailelerde seks bitmez. Unutulmamalıdır ki, çocuk sahibi olmak cinsellik açısından önemli bir faktör değildir. Çiftler günlük yaşamlarına göre cinselliğe ayıracakları zamanı seçmeli ve bu zaman zarfında özellikle birbirlerine konsantre olmalıdır.

  6: Sertleşme Sorunu “Tümüyle kafanızda yarattığınız bir sorun” değildir. Son 25 yılda sertleşme sorunlarının tıbbi bir durumdan kaynaklandığı açıklığa kavuşmuştur. Sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik bir yönü olsa da (depresyon, endişe ve stresin rolü olabilir), hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır.

  7: Sertleşme sorunu yalnızca yaşlı erkeklerde görülmez. Bu durum 40 yaşın üzerindeki erkeklerde daha sık görülmekle birlikte, her yaştaki erkekte meydana gelebilir. Yapılan yeni bir çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yarısının zaman zaman sertleşme sağlama ve/veya sürdürmede sorun yaşadığını ortaya koymuştur. Sertleşme sorunlarının oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşlanma, sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmemektedir. Sertleşme sorunlarının yaşlı erkeklerde daha sık görülmesinin nedeni, yüksek kan basıncı gibi yaşa bağlı hastalıklardır.

  8: Cinsel ilişki için çok yaşlı değilsiniz.
  Tüm yaşlardaki çiftler cinsel ilişkiyle ilgilidir. Cinsel yaşam sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Gerçekten de, yapılan birçok araştırmada aktif cinsel yaşamın yaşlanmanın çok doğal bir parçası olduğu gösterilmiştir.

  9: Çift karşılıklı çekiciliğini yitirmiş olsa bile tekrar elde edebilir. Önemli olan bunu hangi noktada kaybettikleri konusudur. Çiftler birbirlerine karşı çekiciliklerini şu noktalarda yitirirler: Seks sırasında yetersiz olmaktan, anormal olmaktan çekinirlerse, seksle ilgili noktaları partnerleriyle konuşamazlarsa, seks hakkında hissettiklerini sözcüklerle ifade edemezlerse. Seks sırasında veya sonrasında partnerini yakın hissetmekle, birbirine dokunarak heyecanlanmayı beklemekle, fantezi ve arzularla ilgili suçluluk duymamakla ve erkek-kadın vücudunun nasıl çalıştığını karakterlerini değerlendirmekle tensel uyum ve karşılıklı çekicilik tekrar elde edilebilir.
  26 Mart 2008
  #1
 2. Zevkli seks için 9 öneri Cevapları

 3. sex çoooooooooooooooook güzeldir
  4 Ocak 2009
  #2
 4. paaylaşım için saolll :P
  4 Ocak 2009
  #3
 5. :)SEXS ANATOMISINDEE :::: fizibilite yapılmazz dileyen arzularıyla renklendirir pembe düslerini.zevk almayıı bılmek ıcın sexse meıllı bı beyın olmalı, meyıllı beyının yapıcagı seyın sınırı yoktur,

  erkek hemcınslerıme sexs'te tek bi onerım varr..:::kımıı boyu,kımı sertlesmeyı,kımı orgaszmı, vs. sorunlardan bahsedılıyo sevgılı hemcınslerım:) bunları bı makına parcası dusunun arızada merhem ne olurr ..:?? bence saglam bı beyınle duselmıcek bı problem yok.
  sexste baslıca ve esas olan tek sey beyın rıtmıdır, fedısıst dusuncelerle karsıdakıne verebılıcenız en buyuk zevx bu olur.yanı dıyıcegım su kı..bayanlar -- baylar sexs zevk alınıcak seylerden ıbarettır..zevk noktanısı buldugunuzda yenılıklı dusunlerle sesz se meııllı bı beyne sahıp olmak mumkun...:tamam::tamam::tamam:
  6 Mart 2009
  #4
 6. bU ARaDA SoRunlAR IcIN EkLENTI.:::::hehehe:
  6 Mart 2009
  #5
 7. teşk paylasım için
  14 Mayıs 2009
  #6
 8. PayLaşım için TşkLer..:D:D
  25 Mayıs 2009
  #7
 9. SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK BÜROSU
  16. YILLIK EMEKLİ EMNİYET MENSUBU GÜVENCESİ İLE ÇALIŞMLARIMIZI TÜRKİYENİN 81 VİLAYETİNDE AKTİF OLARAK SÜRDÜRMEKTEYİZ.SIRASIYLA YAPILAN ÇALIŞMALAR AŞŞAĞIDAKİ ANA BAŞLIKLAR ALTINDA TOPARLANMIŞ OLUP MEVCUT RESMİ SİTEMİZİ SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK YAZARAK GOOGLEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html


  *EŞ TAKİBİ
  *KİŞİ TAKİBİ
  *SEVGİLİ TAKİBİ
  *TEKNİK TAKİP
  *SANAL TAKİP
  *FİZİKİ TAKİP
  *ADRES TESPİTİ
  *BOŞANMA DAVASI ÖNCESİ DELİL TOPLAMA
  *KAYIP ÇOCUK VAKASI
  *VARİYET TESPİTİ
  *MALİ ANALİZ
  *HUKUK DANIŞMANLIĞI
  *HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIK
  *FİZİKİ VE BİLİŞİM SUÇLARI

  SHERLOCK HOLMES ÖZEL DEDEKTİFLİK HİZMETLERİ

  ÖZEL PROGRAMLARLA TELEFON DİNLEME VE KAYDI MÜMKÜNDÜR !!!


  http://estakibidedektiflik.blogspot.com.tr/p/dedektiflik-hizmetleri.html
  26 Ocak 2015
  #8
soru sor

Zevkli seks için 9 öneri

Alakalı Aramalar:

 1. kadınlar nasıl sikilmekten hoşlanır

  ,
 2. Kadin nasil sikilmekten hoslanir

  ,
 3. kizlar nasil sikilmekten hoslanir

  ,
 4. kizlar sikilmekten hoslanirmi,
 5. Kadinlar gotten zevk alirmi,
 6. www.göttenzevkaldı.com.tr,
 7. kadınların.şikişme.arzusu.nasıl.anlaşılır,
 8. sikiste erkegin gotten zevk almasi,
 9. baya nasıl zevk alır sikişden,
 10. bayanların götü nasıl zevk alır